Koncert Andrzeja Kołakowskiego w 80. rocznicę powstania NSZ

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Kołakowski

Andrzej Kołakowski / Fot. Facebook

W ramach obchodów 80. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych w sobotę 24 września o 19:00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie będzie miał miejsce koncert Andrzeja Kołakowskiego.

Zobacz także: Ambasador Izraela o reparacjach: To kwestia bilateralna pomiędzy Polską a Niemcami

Sobotnie obchody 80. rocznicy powstania NSZ rozpoczną się od “IX Rajdu pieszego szlakiem walk Narodowców w Powstaniu Warszawskim”. Rajd, o którym szerzej pisaliśmy tutaj, wyruszy o godzinie 9:00 centrum Warszawy. Z kolei o 14:00 nastąpi otwarcie konferencji w Centrum Prasowym Foksal.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Andrzeja Kołakowskiego, wybitnego pieśniarza i poety, działacza opozycji PRL. Inspiracją dla twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość. Wszystkie one znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.

Andrzej Kołakowski w 2009 roku, za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z kolei w 2017 roku postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski, a w szczególności o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Postanowieniem z tego samego roku otrzymał także Krzyż Wolności i Solidarności.

Organizatorem obchodów rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych są Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Wydawnictwo Capital. Przedstawiciele tych organizacji proszą wszystkich dobrej woli o wsparcie finansowe, za które zostanie opłacony lokal, okolicznościowy artysta, obsługa medialna wydarzenia oraz ulotki promocyjne. Dobrowolne składki na ten cel można składać na stronie zbiórki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY