Karty Moja Rodzinka w przystępny sposób pokazują rozwój człowieka. Jak je zdobyć?

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Karty Moja Rodzinka

Karty Moja Rodzinka / Fot. YouTube

Fundacja Małych Stópek wypuściła karty Moja Rodzinka. Są to karty edukacyjne o rozwoju prenatalnym.

Fundacja Małych Stópek wypuściła nowe materiały edukacyjne dla dzieci. Są to darmowe karty Moja Rodzinka, które w przystępny dla dziecka sposób uczą o rozwoju prenatalnym człowieka.

Karty Moja Rodzinka

Ilustrowane karty edukacyjne Moja Rodzinka zawierają różne fakty z okresu życia dziecka przed narodzeniem. Informacje dobrane są w taki sposób, by były łatwe do przyjęcia przez młodych odbiorców. Dzięki nim można się w dowiedzieć, jak rozwija się dziecko w okresie prenatalnym.

Przykładowo na karcie “1 dzień” przeczytać można:

Połączenie plemnika i komórki jajowej dało początek nowemu życiu. Już w pierwszych chwilach wiadomo, jakiego koloru będą oczy czy włosy. Rozmiar podobny do małego ziarnka piasku.

Karty Moja Rodzinka są interaktywne

Na kartach Moja Rodzinka umieszczone są specjalne kody QR, które po zeskanowaniu przekierowują do wysokiej jakości animacji. W nich mały Janek opowie historię swojego życia przed narodzeniem. Jak pisze Bractwo Małych Stópek na Twitterze:

Karty “Moja Rodzinka”, to kilkumiesięczny owoc pracy, a to dlatego, że każda karta odsyła do wysokiej jakości animacji.

Animacje można obejrzeć na stronie projektu. Znajdują się tam linki do niepublicznych materiałów. Poniżej można obejrzeć animację pod tytułem “1 dzień”, w którym Janek tłumaczy, czym jest komórka, i jak został poczęty.

Fundacja Małych Stópek

Materiał edukacyjny można bezpłatnie zamówić na stronie internetowej Fundacji Małych Stópek. Prócz kart Moja Rodzinka w ofercie dostępny jest między innymi model “Jasia”. Jest to pięciocentymetrowy model edukacyjny przedstawiający 10-tygodniowe nienarodzone dziecko.

Fundacja Małych Stópek jest organizacją pozarządową, powstałą w Szczecinie w 2012 roku, której przestrzenią działania jest szeroko pojęte życie ludzkie. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, YouTube, Fundacja Małych Stópek, Moja Rodzinka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY