Niemiecka noblistka: Wszystkie ssaki mają dwie płcie, a człowiek jest ssakiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT

Flaga LGBT / Fot. Pxhere

Niemiecka biolog i laureatka Nagrody Nobla za badania nad wczesnym rozwojem embrionalnym, Christiane Nüsslein-Volhard w ekskluzywnym wywiadzie dla niemieckojęzycznego magazynu feministycznego EMMA wyjaśniła, że z punktu widzenia nauki są dwie płcie, a transgenderyzm to bzdura.

“Wszystkie ssaki mają dwie płcie”

Naukowiec została zapytana m.in. o słowa Svena Lehmanna, „komisarza ds. queer” niemieckiego rządu federalnego, który niedawno miał stwierdzić, że „nienaukowe” jest potwierdzanie, że istnieją tylko dwie płcie.

To jest nienaukowe! Być może Herr Lehmann przegapił podstawowy kurs biologii – odpowiedziała Christiane Nüsslein-Volhard.

Biolog, w rozmowie z magazynem feministycznym EMMA wyjaśniła podstawowe prawidła naukowe.

Wszystkie ssaki mają dwie płcie, a człowiek jest ssakiem – przypomniała.

Niemiecka naukowiec, która w 1995 roku otrzymała nagrodę Nobla za badania nad wczesnym rozwojem embrionalnym, w dalszej części swojej wypowiedzi rozwinęła myśl.

Jest jedna płeć, która produkuje jaja, ma dwa chromosomy X. To się nazywa samica. I jest druga, która produkuje plemniki, ma chromosom X i Y. To się nazywa samiec – podkreśliła.

“To nonsens”

Nüsslein-Volhard nie pozostawiła suchej nitki na tezie, że człowiek może zmienić swoją płeć.

To nonsens! To myślenie życzeniowe. Są ludzie, którzy chcą zmienić swoją płeć, ale nie mogą tego zrobić (…) Ludzie zachowują swoją płeć przez całe życie – powiedziała.

Zwróciła także uwagę na niebezpieczeństwo, jakie się wiąże z terapią hormonalną.

Ciało nie może sobie z tym dobrze poradzić na dłuższą metę. Każdy hormon, który bierzesz, ma skutki uboczne. Przyjmowanie hormonów jest z natury niebezpieczne – wskazała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY