Brytyjskie Ministerstwo Skarbu rozważało pomysł wypisywania przez lekarzy “recept” na tańszy prąd

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Według propozycji to doktorzy mieliby decydować o tym, komu przysługiwałaby dopłata do rachunków za prąd.
  • Konsultanci z firmy Auxilione stwierdzili, że w przyszłym roku rachunki za prąd w pojedynczym gospodarstwie domowym wyniosą średnio 6000 funtów rocznie (ok. 33 500 złotych).
  • Brytyjskie Ministerstwo Skarbu opracowało plan, według którego lekarze mieliby przepisywać vouchery na tańszy prąd.
  • Patent zakładał konsultacje Brytyjczyków z lekarzami na temat tego, czy są na tyle potrzebujący, aby zakwalifikować się do uzyskania tańszego rachunku za energię elektryczną.
  • Zobacz też: Jeden z największych amerykańskich okrętów wojennych przybył na Litwę

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu opracowało plan, według którego lekarze mieliby przepisywać vouchery na tańszy prąd. Choć brzmi to jak absurdalny żart, propozycja była poważnie rozważana przez tamtejszy rząd. Patent zakładał konsultacje Brytyjczyków z lekarzami na temat tego, czy są na tyle potrzebujący, aby zakwalifikować się do uzyskania tańszego rachunku za energię elektryczną.

Konsultanci z firmy Auxilione stwierdzili, że w przyszłym roku rachunki za prąd w pojedynczym gospodarstwie domowym wyniosą średnio 6000 funtów rocznie (ok. 33 500 złotych). Oczekuje się, że brytyjski regulator sieci energetycznej już w przyszłym tygodniu podniesie pułap cenowy z 1971 funtów rocznie do 3576 funtów rocznie. Jest to równoznaczne z ok. 75-procentową podwyżką dla Brytyjczyków.

Prognozowana na następną premier rządu minister spraw zagranicznych Liz Truss oświadczyła, że naród potrzebuje “wsparcia”, lecz

to, czemu (…) się sprzeciwiam, to pobieranie pieniędzy od ludzi z podatków, a następnie oddawanie im pieniędzy w postaci świadczeń. To nie ma dla mnie sensu.

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu nie zaprzeczyło, że toczyły się rozmowy ws. zaangażowania lekarzy w tę sprawę. Według propozycji to właśnie doktorzy mieliby decydować o tym, komu przysługiwałaby dopłata do rachunków za prąd.

Lekarze “przytłoczeni”

Pomysłowi sprzeciwili się lekarze. Wiceprzewodniczący komisji lekarzy rodzinnych w Anglii, dr David Wrigley, powiedział:

W czasie, gdy lekarze pierwszego kontaktu są już przytłoczeni największym kryzysem siły roboczej i najdłuższymi listami oczekujących, ten dodatek do ich obciążenia pracą jest całkowicie nie do przyjęcia.

Koniec końców do wdrożenia tego pomysłu nie doszło.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Share Info, Daily Mail

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY