Elon Musk: Być może jedynym niedoborem w przyszłości będzie stworzenie siebie jako ludzi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk / Fot. Youtube/TED

"Można przewidzieć, że dzięki mocy robotów stworzymy erę ekstremalnej obfitości towarów i usług, w której każdy będzie mógł żyć w dostatku".

W lipcu miliarder i dyrektor generalny Tesli Elon Musk napisał artykuł dla “China Cyberspace”, magazynu będącego własnością i wydawanego przez chińskiego regulatora Internetu, Cyberspace Administration of China. Nakreślił w nim swoją wizję przyszłości technologii zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.

Zasugerował, iż technologia “może pewnego dnia przewyższyć ludzkie zrozumienie i kontrolę”, i stwierdził, że może to działać na naszą korzyść, o ile “nie będziemy beztroscy i będziemy zawsze zachowywać poczucie pilności”.

Pozostała część artykułu podzielona jest na cztery sekcje: czystą anergię, “roboty humanoidalne”, neuralink i eksplorację kosmosu. W pierwszym Musk wyjaśnił, że chce przejść na energię odnawialną, a mianowicie ze Słońca, której, jak twierdził, ludzie nie wykorzystują wystarczająco dużo. Wyraził również pragnienie stworzenia w pełni zelektryfikowanej sieci transportowej i gospodarczej, obejmującej samochody, samoloty i statki.

Największą trudnością w rozwoju zrównoważonej energii jest produkcja ogniw litowych na dużą skalę. Chińskie firmy będą siłą, z którą należy się liczyć w kwestii innowacji energetycznych.

Roboty

Następnie Musk omówił “Bota Tesli”, który, jak powiedział, został opracowany, aby “zastępować ludzi w powtarzalnych, nudnych i niebezpiecznych zadaniach”, ale pewnego dnia może “służyć milionom gospodarstw domowych”.

Można przewidzieć, że dzięki mocy robotów stworzymy erę ekstremalnej obfitości towarów i usług, w której każdy będzie mógł żyć w dostatku. Być może jedynym niedoborem, jaki będzie istniał w przyszłości, jest stworzenie siebie jako ludzi.

Jeśli chodzi o Neuralink, który, jak powiedział, nie jest dobrze znany w Chinach, Musk wpadł na pomysł, że pewnego dnia może pozwolić ludziom na “skuteczną integrację ze sztuczną inteligencją”. Potem Musk przedstawił swoje plany dotyczące technologii pozaziemskiej, a mianowicie budowy ludzkiej osady na Marsie za pośrednictwem SpaceX. Na zakończenie zaprosił “podobnie myślących chińskich partnerów” do przyłączenia się do niego w “odkrywaniu czystej energii, sztucznej inteligencji, współpracy człowiek-maszyna i eksploracji kosmosu w celu stworzenia przyszłości, na którą warto czekać”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Post Millenial

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY