Chińscy naukowcy pracują nad dronami nurkującymi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Nanjing University of Aeronautics and Astronautics

Jeśli drony będą działać zgodnie z przeznaczeniem, ich flota, która jest tania w produkcji, może bardzo łatwo uszkodzić systemy obronne lotniskowca.
  • Chińczycy pracują nad wszechstronnym dronem latającym zdolnym do nurkowania.
  • Maszyna mogłaby być używana do inspekcji podwodnych min i demontażu systemów obronnych okrętów wroga.
  • Dron jest w stanie lecieć z prędkością 120 km na godzinę i cechuje go także energooszczędność.
  • Zobacz też: Axel Vogel wyjaśnia: Nie wiadomo, czy cała Odra jest zatruta rtęcią

Wszechstronny dron, choć brzmi to jak coś z filmu science fiction, leci na czterech śmigłach, z których dwa mogą się przechylać. Według twórców jest zdolny do zbliżania się do podwodnych celów i pozostawania w stanie bezczynności w jednym obszarze przez dłuższy czas.

Maszyna ma zastosowanie zarówno na arenach cywilnych, jak i wojskowych, w tym do inspekcji podwodnych min i demontażu systemów obronnych okrętów wroga. Profesor Ji Wanfeng z Naval Aviation University w Shandong powiedział, że dron jest zdolny do nurkowania pod wodą po wykryciu przez radar. Może szybko wynurzyć się, aby uniknąć wykrycia sonaru. 

Jeśli drony będą działać zgodnie z przeznaczeniem, ich flota, która jest tania w produkcji, może bardzo łatwo uszkodzić systemy obronne lotniskowca i narazić go na atak z pobliskiego okrętu wojennego. 

Z pewnością stanie się potężnym uzupełnieniem istniejących metod i taktyk bojowych chińskiej marynarki wojennej. Może skutecznie uderzać w kluczowe cele wroga.

Szybki i energooszczędny

Dron jest w stanie lecieć z prędkością 120 km na godzinę, czyli dwukrotnie większą niż inne drony z łopatami wirnika. Ponadto jest energooszczędny i zdolny do pływania w sposób umożliwiający wykonywanie misji dalekiego zasięgu.

Wedle pojawiających się informacji Chiny pracują nad wieloma “statkami transmedialnymi” i niektóre z nich mają potrafić latać z prędkością ponaddźwiękową. Chiny opracowywały już ponoć podwodnego drona uzbrojonego w torpedy, zdolnego do śledzenia wrogich okrętów podwodnych oraz drona wysokogórskiego zdolnego latać przez około 20 godzin z maksymalną prędkością 700 km na godzinę. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY