Izrael “wykluczony” z Mistrzostw Świata w Katarze? “Okupowane terytoria palestyńskie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022 / Fot. Twitter

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze doszło do kontrowersyjnej sytuacji o charakterze dyplomatycznym. Na jednym z oficjalnych serwisów internetowych FIFA zabrakło Izraela, którego miejsce zajęły "okupowane terytoria palestyńskie". Po nagłośnieniu sprawy, odnośnik ten został zastąpiony nazwą Palestyna.
  • Na oficjalnej podstronie należącej do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, izraelscy kibice napotkali na trudności.
  • Na stronie hospitality.fifa.com osoby wybierające się na Mistrzostwa Świata w Katarze mogą zarezerwować sobie miejsce w hotelu.
  • Jednakże, ku zaskoczeniu izraelskich kibiców, ich oczom ukazała się bulwersująca “nazwa” ich kraju.
  • Zamiast Izraela w odnośniku umieszczono napis “okupowane terytoria palestyńskie”.
  • To wywołało kontrowersje wśród izraelskich mediów oraz międzynarodowej społeczności.
  • Po kilku godzinach usunięto wpis, lecz Izrael nadal nie pojawił się w ofercie.
  • Zamiast tego umieszczono wyłącznie ofertę z palestyńskich ośrodków wypoczynkowych.
  • Zobacz także: Pomnik Bitwy Warszawskiej. Kompromitująca gra warszawskiego ratusza i PiS

Do nietypowej sytuacji doszło na stronie fifa.com. Izraelscy kibice, chcący zamówić bilety na spotkania swojej drużyny grającej na Mistrzostwach Świata w Katarze mocno się zdziwili. W sekcji hospitality, gdzie oferowane są usługi hotelowe zauważono ciekawą adnotacje odnośnie Izraela.

Izrael “usunięty” ze strony FIFA

Wszystkie regiony zostały podzielone na mapie świata. Po wybraniu Azji i Bliskiego i Wschodu internauci mogli wybrać jedno z kilkudziesięciu państw. Dostępne tam są oferty wyjazdu na tegoroczny mundial w cenie od 950 dolarów – za taką cenę kibice mogą zakupić pakiet składający się z biletów na mecze, noclegi w hotelach i szereg innych usług.

Ku zaskoczeniu internautów, na mapie Azji i Bliskiego Wschodu zamiast Izraela znalazły się “okupowane terytoria palestyńskie”. Po przejściu na mapę Europy również nie można było znaleźć tego kraju na liście 20 dostępnych lokalizacji agentów sprzedaży pakietów. Izraelskie media dopatrzyły się celowości w tym działaniu.

Kilka godzin po nagłośnieniu sprawy przez izraelski portal informacyjny “Ynet”, obszar “okupowanych terytoriów palestyńskich” zniknął z mapy Azji i Bliskiego Wschodu. W jego miejsce pojawił się natomiast odnośnik oferujący wyłącznie usługi na terenie Palestyny. Odnośnik do tej lokalizacji prowadził za to na stronę firmy Winterhill Hospitality, udziałowca MATCH Hospitality AG, firmy posiadającej wyłączne prawa do oferowania oficjalnych pakietów uczestnictwa w meczach mistrzostw świata.

Czytaj więcej: USA: Eksperci w szoku. Zaskakująca niska inflacja

Problemy ze sprzedażą biletów

Ze względu na napięte stosunki dyplomatyczne pomiędzy Katarem i Izraelem, turyści z tego kraju musieli okazywać paszporty z kraju trzeciego. Zaledwie kilka tygodni temu zawarto umowę, zgodnie z którą izraelscy kibice będą mogli swobodnie przyjechać do Kataru, aby obejrzeć mecze swojej drużyny prosto ze stadionu.

W umowie ustalono, że izraelscy kibice będą musieli spełnić kilka warunków. Poza zrozumiałym, jakim jest kupno biletu na mecz, każdy będzie musiał posiadać specjalny cyfrowy identyfikator kibica, upoważniający do przekroczenia granicy.

Pierwotnie mistrzostwa świata w Katarze miały się rozpocząć w poniedziałek 21 listopada o godzinie 11:00, kiedy to miało dojść do meczu Holandii z Senegalem. FIFA rozważa jednak przesunięcie startu mundialu na 20 listopada, kiedy to miałoby dojść do inauguracji turnieju i spotkania reprezentacji gospodarzy z Ekwadorem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY