Pomnik Bitwy Warszawskiej. Kompromitująca gra warszawskiego ratusza i PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kuriozalna sytuacja wokół pomnika Bitwy Warszawskiej

Pomnik Bitwy Warszawskiej / Fot. Twitter

Termin budowy pomnika Bitwy Warszawskiej w Warszawie może być zagrożony. Uzależniony jest od planowanej przez warszawski ratusz rewitalizacji placu Na Rozdrożu.

Gazeta przypomina, że za budowę pomnika odpowiada Biuro Programu “Niepodległa”.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pomnika Bitwy Warszawskiej wygrała spółka Graph’it, umowa opiewa na 984 tys. zł. (…) Zakładamy, że jesienią wyłonimy wykonawcę budowy

– przekazał dyrektor “Niepodległej” Wojciech Kirejczyk.

Biorąc pod uwagę, że pierwotnie pomnik miał powstać w roku 2020 nie słowa te nie napawają optymizmem zwłaszcza, że wybór wykonawcy nie jest jedynym problemem związanym z tą inwestycją.

Z ustaleń dziennika wynika, że wcześniej konieczne będzie zabezpieczenie przez miasto sieci kanalizacyjnej pod placem Na Rozdrożu. Dopiero po zabezpieczeniu kolektora burzowego możliwe będzie wydanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie właściwej budowy obelisku.

Innym problemem, który jest kluczowy dla prowadzenia projektu jest skoordynowanie budowy pomnika z planowaną przez Urząd Miasta rewitalizacją tego miejsca, m. in. budową wind, zmianą geotermii jezdni. Na razie inwestycja ta nie jest wpisana do budżetu miasta. Przedstawiciele Biura Programu Niepodległa obawiają się, że w przypadku wstrzymania lub przesunięcia terminu przebudowy placu przez ZDM ratusz nie wyda pozwolenia na realizację inwestycji

– wskazuje portal “rp.pl”.

Według wstępnych założeń pomnik miał zostać oddany pod koniec 2023 r. Jednakże już dzisiaj data ta wydaje się być bardzo optymistyczna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY