FIFA decyduje się na zaskakujący krok. Mecz otwarcia szybciej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent FIFA Gianni Infantino przemawia na początku głównego losowania Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Doha w Katarze.

Prezydent FIFA Gianni Infantino przemawia na początku głównego losowania Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Doha w Katarze. / Fot. PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

FIFA chce wcześniej rozpocząć piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Nowy terminarz ma zostać zaktualizowany tak, aby gospodarz grał pierwszy mecz.
  • Międzynarodowa federacja piłkarska postanowiła przeprowadzić zmiany w terminarzu mistrzostw świata w Katarze.
  • FIFA chce, aby to jednak gospodarz turnieju rozpoczął go swoim spotkaniem.
  • Katar miałby się zmierzyć w niedzielę 20 listopada z Ekwadorem.
  • Wniosek musi jeszcze zatwierdzić prezydent federacji Gianni Infantino i rada organizacji.
  • Zobacz także: Mężczyzna może zostać “sportsmenką 2022 roku”

Według pierwotnych ustaleń pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze miał zostać rozegrany w poniedziałek 21 listopada o godz. 11 czasu polskiego. Zmierzyć się w nim miały reprezentacje Senegalu i Holandii. Z kolei gospodarz miał zagrać w trzecim spotkaniu z Ekwadorem o godz. 17.

Jednakże FIFA postanowiła zmienić rozkład tak, aby to jednak gospodarz rozpoczął turniej tak jak do tej pory to miało miejsce w historii tych rozgrywek. Teraz według nowej koncepcji Katar rozegra spotkanie z Ekwadorem w niedzielę 20 listopada.

Decyzja musi zostać zaakceptowana przez radę federacji, w skład której wchodzą m.in. prezydent Gianni Infantino i przewodniczący kontynentalnych związków.

Czytaj więcej: Chiny zakończyły ćwiczenia wokół Tajwanu. Pelosi zadowolona ze swojej wizyty

Tradycja meczu otwarcia

Nieprzerwanie od 2006 roku mistrzostwa świata otwierał mecz gospodarza turnieju. Teraz FIFA miała zerwać z tą tradycją, ale wiele wskazuje na to, że w ostatniej chwili federacja wróci do tej koncepcji.

Nowy pomysł działaczy nie będzie mieć wpływu na reprezentację Polski. Drużyna Czesława Michniewicza zmagania w grupie C rozpocznie 22 listopada o godzinie 17:00 meczem z Meksykiem. 4 dni później Polacy zmierzą się o 14:00 z Arabią Saudyjską, a 30 listopada o 20:00 zagrają z Argentyną.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY