Mężczyzna może zostać “sportsmenką 2022 roku”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Zobacz także: Piłkarz z Bielawy zamordowany maczetą… przez pomyłkę

Początkowo Thomas nie odnosił większych sukcesów. To zmieniło się, gdy stwierdził, że jednak czuje się kobietą. Teraz zawodnik bije rekordy, wygrał uniwersyteckie mistrzostwa USA w pływaniu kobiet, a teraz został nominowany do nagrody Sportsmenki Roku 2022 NCAA.

Warto przypomnieć, że prezydent USA Joe Biden już pierwszego dnia swojego urzędowania podpisał „Rozporządzenie wykonawcze o zapobieganiu dyskryminacji na tle identyfikacji płciowej i orientacji seksualnej”. Dzięki temu oficjalnie mężczyźni podający się za kobiety mogą rywalizować w żeńskich zawodach sportowych, jak również korzystać z damskich szatni i łazienek. Młodsi zawodnicy, którzy nie chcą poddać się wyniszczającej terapii hormonalnej, mogą wystartować pod warunkiem, że zadeklarują, że czują się kobietą.

Przeciwko takiej polityce protestuje m.in. grupa Women’s Sport Foundation, w tym była tenisistka Martina Navratilova.

„Wspomniana wcześniej Navratilova już dawno okazała się transfobką i została wykreślona z listy osób walczących z dyskryminacją ze względu na płeć i orientację seksualną” – to fragmenty z artykułu w portalu należącym do „Gazety Wyborczej”.

Feminizm okazał się być transfobiczny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stronazycia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY