VIII Marsz Zwycięstwa w rocznicę Cudu nad Wisłą. Gdzie, kiedy?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
VIII Marsz Zwycięstwa

VIII Marsz Zwycięstwa / Fot. Facebook

VIII Marsz Zwycięstwa rozpocznie się o 17:30 na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Organizatorzy zachęcają do udzielenia finansowego wsparcia przedsięwzięcia.
  • 102 lata temu miała miejsce zwycięska Bitwa Warszawska, która pomogła obronić Europę przed bolszewizmem.
  • Z tej okazji odbędzie się VIII Marsz Zwycięstwa.
  • Marsz organizowany jest przez środowiska narodowe ze Stowarzyszeniem Marsz Zwycięstwa i Młodzieżą Wszechpolską na czele.
  • Zobacz też: Te kraje w 28 lat podwoją swoją populację [+FOTO]

Dzień 15 sierpnia to jednocześnie Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego. 102 lata temu miała miejsce zwycięska Bitwa Warszawska, która pomogła obronić Europę przed bolszewizmem.

Z tej okazji odbędzie się VIII Marsz Zwycięstwa. Marsz organizowany jest przez środowiska narodowe ze Stowarzyszeniem Marsz Zwycięstwa i Młodzieżą Wszechpolską na czele.

Gdzie, kiedy?

VIII Marsz Zwycięstwa rozpocznie się o 17:30 na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Organizatorzy zachęcają do udzielenia finansowego wsparcia przedsięwzięcia. Zrzutka znajduje się tutaj.

W tym roku marsz odbędzie się w cieniu zaplanowanych na 17 sierpnia uroczystości pogrzebowych mjr Marii Mireckiej-Loryś, działaczki Młodzieży Wszechpolskiej, działaczki Narodowej Organizacji Wojskowej/Stronnictwa Narodowego, komendantki Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet i działaczki polonijnej w USA, w związku z czym głównym motywem marszu będzie jedna z najbardziej symbolicznych bitew wojny polsko-bolszewickiej tj. bitwa pod Zadwórzem, zwana polskimi Termopilami, na której rocznicowe pielgrzymki mjr Mirecka-Loryś corocznie się udawała z racji na udział w tej bitwie jej brata, Bronisława Mireckiego. Serdecznie zapraszamy – razem uczcijmy pamięć bohaterów 1920 roku, w tym właśnie m.in. Bronisława Mireckiego.

Więcej o tzw. Cudzie nad Wisłą można posłuchać np. tutaj:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY