Te kraje w 28 lat podwoją swoją populację [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Poza Afryką w zakresie znalazły się Irak i Syria (Azja), Gujana Francuska (Ameryka Południowa) oraz Wyspy Salomona i Vanuatu (Australia i Oceania).

Profil OniMaps prezentuje na Twitterze wiadomości na podstawie map online, wpisy o geografii, kosmosie i nauce. Niedawno przedstawiona mapka ukazuje prognozę, które kraje na ziemi podwoją swoją populację (granatowy kolor), lub prawie ją podwoją (kolor błękitny) do 2050 roku, czyli w ciągu najbliższych 28 lat.

Źródło: Twitter

Mapę opracowano na podstawie informacji ONZ. Jeśli chodzi o “prawie podwojenie” populacji, oznacza to wzrost o 80-99%.

Jak widać, większość krajów afrykańskich jest bliska osiągnięcia tych wyników. Poza Afryką w zakresie znalazły się Irak i Syria (Azja), Gujana Francuska (Ameryka Południowa) oraz Wyspy Salomona i Vanuatu (Australia i Oceania).

Wnioski?

Politolog Michał Sawicki skomentował mapę w ten sposób:

Większość krajów afrykańskich podwoi populację w 28 lat. Jak im zabraknie tam żarcia, to zobaczymy za naszego życia takie ruchy ludnościowe, że nic tego nie wytrzyma.

My jesteśmy zadowoleni z tego, że Afrykańczykom dobrze się wiedzie. Jeśli ktoś narzeka, że do Europy przybywa coraz więcej osób czarnoskórych, niech zamiast tego postara się o więcej dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY