Rewolucja w medycynie? Naklejki zamiast badań USG [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Miniaturowe urządzenie zastąpi USG?

Miniaturowe urządzenie zastąpi USG? / Fot. YouTube

Amerykańscy naukowcy prowadzą testy rozwiązania, które może zrewolucjonizować światową medycynę. To naklejka ultradźwiękowa, która miałaby zastąpić specjalistyczny sprzęt do badań USG, a nawet zaoferować nowe możliwości.

Zobacz także: Zapasy gazu w Europie. Jak wygląda sytuacja Polski? Zobacz wykres

Zamiast skomplikowanej i zajmującej wiele miejsca aparatury USG… urządzenia wielkości znaczka pocztowego, które wystarczy przykleić do skóry, by otrzymać obraz narządów wewnętrznych czy naczyń krwionośnych? To projekt amerykańskich naukowców z Massachusetts Institute of Technology, o czym poinformowali za pośrednictwem czasopisma “Science”.

Miniaturowe urządzenie do wyświetlenia obrazu narządów wewnętrznych musi połączyć się ze smartfonem albo komputerem. Zdaniem naukowców, choć wynalazek nadal jest w fazie testów, już teraz mógłby zostać udostępniony szpitalom.

W myśl naszej wizji, widzimy kilka plastrów przyklejonych do różnych miejsc na ciele. Plastry te komunikowałyby się z telefonem komórkowym, gdzie algorytmy AI analizowałyby przesyłane przez naklejki dane i generowały obrazy. Wierzymy, że [poprzez ten projekt] otworzyliśmy nową erę obrazowania typu wearable: dzięki kilku naklejkom na ciele, mógłbyś zobaczyć swoje organy wewnętrzne – powiedział Xuanhe Zhao – jeden z autorów badania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

spidersweb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY