Kolarzowi odebrano medal. Podawał się za kobietę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czy nikt wcześniej nie zauważył, że to facet?

Czy nikt wcześniej nie zauważył, że to facet? / Fot. Twitter

Mężczyzna używający pseudonimu Leia Genis zajął drugie miejsce na podium w mistrzostwach USA w kolarstwie torowym. Srebrny medal zabrano mu dzień później.
  • Zarząd USA Cycling uznał, że kolarz nie ma prawa występować w zawodach dla kobiet.
  • Sportowiec uczestniczył w torowych zawodach USA Cycling Junior & Elite Track National Championships.
  • Dlaczego jednak został w ogóle dopuszczony do startu w zawodach dla kobiet? USA Cycling nie odpowiedział na pytania dziennikarzy.
  • Zobacz też: Moc z nieba. Procesje modlitewne w całej Polsce

Mężczyzna używający pseudonimu Leia Genis zajął drugie miejsce na podium w mistrzostwach USA w kolarstwie torowym. Srebrny medal zabrano mu dzień później. Zarząd USA Cycling uznał, że kolarz nie ma prawa występować w zawodach dla kobiet.

Nazywany przez portal Sport.pl kobietą Genis to 25-letni cyklista z Atlanty. Sportowiec uczestniczył w torowych zawodach USA Cycling Junior & Elite Track National Championships. Poinformowano go, że jego wynik został unieważniony.

Dlaczego jednak został w ogóle dopuszczony do startu w zawodach dla kobiet? USA Cycling nie odpowiedział na pytania dziennikarzy. Problemem nie jest wszak słuszna decyzja o odebraniu medalu temu mężczyźnie, ale wcześniejsze danie mu go i w ogóle pozwolenie na udział w wyścigu.

“Integralność imprezy została naruszona”

Niezależna Rada ds. Sportów Kobiet (ICONS) napisała na Twitterze, odnosząc się do sprawy:

Chociaż USA Cycling i UCI podjęły właściwą decyzję o cofnięciu srebrnego medalu kolarzowi płci męskiej w wyścigu kobiet z powodu naruszenia przepisów, integralność imprezy została już naruszona.

Od 1 lipca Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wprowadziła nowe przepisy dla zawodników i zawodniczek udających inną płeć. Kolarki muszą mieć poziom testosteronu poniżej 2,5 nanomoli na litr (nmol/l) przez 24 miesiące. Wcześniej przepisy wymagały poziomu testosteronu poniżej 5 nmol/L przez 12 miesięcy.

Tymczasem Światowa Federacja Pływacka proponuje kastrację chłopców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY