Światowa Federacja Pływacka ogranicza starty transseksualistom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Logo FINA

Logo FINA

Według nowych zasad, jeśli mężczyzna chce uczestniczyć w zawodach dla kobiet, musi ukończyć tzw. korektę płci przed ukończeniem 12. roku życia.

Zobacz też: Straż Graniczna: Białoruscy żołnierze próbowali zrobić podkop pod barierą

W internecie pojawiły się newsy o ograniczeniu startów “transpłciowych” sportowców w zawodach pływackich. Redaktor Sławomir Jastrzębowski napisał na swoim koncie na Twitterze:

Światowa Federacja Pływacka FINA głosowała za ograniczeniem udziału sportowców transpłciowych w zawodach kobiet. Zorientowali się, że byli faceci startujący z kobietami niszczą sport. Zaraz będzie wycie.

Cezary Krysztopa napisał:

Starty biologicznych mężczyzn uważających się za kobiety w dyscyplinach sportowych dla kobiet od dawna budzą ogromne kontrowersje. Z natury rzeczy tacy zawodnicy mają przewagą nad kobietami.

Media zwróciły uwagę na Williama Thomasa, którego z jakiegoś powodu nazywają Lią Thomas (nawet Wikipedia kłamie na temat płci tego człowieka). Ten uważający się za kobietę pływak wygrał w marcu zawody dla kobiet.

Warto jednak przyjrzeć się sprawie, bowiem okazuje się, że Federacja ma pracować nad wypracowaniem nowych rozwiązań. Mówi się o stworzeniu specjalnej kategorii. Według nowych zasad, jeśli mężczyzna chce uczestniczyć w zawodach dla kobiet, musi ukończyć tzw. korektę płci przed ukończeniem 12. roku życia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY