Siedmiu rugbistów bojkotuje klubową koszulkę propagującą LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Rugbydojo.com

To nie pierwszy raz, kiedy australijski sportowiec sprzeciwia się noszenia klubowej koszulki promującej LGBT.
  • Siedmiu zawodników rugby z Sydney bojkotuje nową koszulkę klubową z flagą “LGBT”, którą kierownictwo klubu narzuciło swoim sportowcom.
  • Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana, klub nie będzie mógł wystąpić w rozgrywkach.
  • Zgodnie z zasadami ligi zawodnicy z tej samej drużyny nie mogą nosić różnych koszulek. Czwartkowy mecz jest uważany za ważny dla szans klubu na awans do finałów NRL.
  • Zobacz też: Spotkanie Kaczyńskiego z szefem CDU. Była mowa o reparacjach

Siedmiu zawodników rugby z Sydney bojkotuje nową koszulkę klubową z flagą “LGBT”, którą kierownictwo klubu narzuciło swoim zawodnikom. Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana, klub nie będzie mógł wystąpić w rozgrywkach.

Trener Des Hasler powiedział, że klub popełnił „znaczny błąd”, który spowodował

zamieszanie, dyskomfort i ból wielu ludzi, w szczególności tych grup, których prawa człowieka w rzeczywistości staraliśmy się wspierać.

Zgodnie z zasadami ligi zawodnicy z tej samej drużyny nie mogą nosić różnych koszulek. Czwartkowy mecz jest uważany za ważny dla szans klubu na awans do finałów NRL.

Parę innych przypadków

To nie pierwszy raz, kiedy australijski sportowiec sprzeciwia się noszenia klubowej koszulki promującej LGBT. W zeszłym roku zawodniczka AFL Haneen Zreika, muzułmanka, nie wzięła udziału w meczu z powodów religijnych.

Israel Folau – który grał w lidze rugby, rugby union i futbolu australijskim na najwyższym poziomie – został zwolniony przez Rugby Australia za napisanie w mediach społecznościowych:

UWAGA pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, rozpustnicy, złodzieje, ateiści, bałwochwalcy. CZEKA WAS PIEKŁO. ODPOKUTUJCIE! TYLKO JEZUS WAS ZBAWI.

Kosztowało go to utratę kontraktu wartego 4 mln dolarów, umów sponsorskich, oraz miejsca w reprezentacji na kilka miesięcy przed pucharem świata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

BBC, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY