Spotkanie Kaczyńskiego z szefem CDU. Była mowa o reparacjach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spotkanie Kaczyńskiego z Merzem

Spotkanie Kaczyńskiego z Merzem / Fot. Twitter

Podczas spotkania mocno została podniesiona sprawa niemieckich reparacji wojennych i konieczności uregulowania tych kwestii - donosi rzecznik PiS-u.
  • W Warszawie odbyły się dwugodzinne rozmowy Jarosłąwa Kaczyńskiego z Friedrichem Merzem, szefem niemieckiego CDU.
  • Jednym z tematów był reparacje wojenne od Niemiec.
  • Poruszono również kwestie związane z wojną na Ukrainie.
  • Merz skrytykował niemieckiego szefa rządu, argumentując, że „wymiana czołgów osiągnęła ślepy zaułek z powodu wahania kanclerza Olafa Scholza”.
  • Zobacz też: Ukraińska marynarka wojenna potwierdza. Wznowiono funkcjonowanie portów

Jarosław Kaczyński oraz Friedrich Merz przeprowadzili dwugodzinne rozmowy w Warszawie. Przewodniczący PiSu poruszył kwestię reparacji za szkody wyrządzone Polsce przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

Rzecznik polskiej partii rządzącej Radosław Fogiel poinformował:

Podczas spotkania z przedstawicielami niemieckiej CDU i jej Przewodniczącym [Friedrichem Merzem] mocno została podniesiona sprawa niemieckich reparacji wojennych i konieczności uregulowania tych kwestii.

Ukraina

Polscy i niemieccy politycy rozmawiali także o stosunkach w ramach Unii Europejskiej oraz pomocy Berlina dla Kijowa. Niemcy spotkały się ostatnio z ostrą krytyką ze strony polskich władz za niedostarczenie do Warszawy nowoczesnych czołgów w celu zastąpienia sprzętu wysyłanego na Ukrainę. Merz skrytykował niemieckiego szefa rządu, argumentując, że „wymiana czołgów osiągnęła ślepy zaułek z powodu wahania kanclerza Olafa Scholza”.

Przed spotkaniem z Kaczyńskim w środę, Merz złożył wieniec pod pomnikiem Powstania Warszawskiego 1944 na placu Krasińskich w stolicy Polski. Następnie lider CDU powiedział:

Wojna na Ukrainie jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem i mam nadzieję, że rząd niemiecki wywiąże się ze swoich zobowiązań, a broń zostanie szybko dostarczona w ramach wymiany… Broń musi być dostarczona, i musi być dostarczona w sposób, jakiego oczekuje polski rząd.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polskie Radio, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY