Naukowcy: Zbyt długie drzemki mogą prowadzić do przedwczesnej śmierci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Zgodnie z nową analizą popartą przez American Heart Association, osoby, które drzemią więcej niż przeciętnie, są bardziej narażone na nadciśnienie i udary.
  • Od zeszłego miesiąca American Heart Association uważa teraz długość snu za jeden z ośmiu wskaźników zdrowia układu sercowo-naczyniowego.
  • Badani, którzy drzemali przez większość dni, mieli wzrost prawdopodobieństwa udaru o 24% i o 12% większe prawdopodobieństwo nadciśnienia.
  • Wysokie ciśnienie krwi naraża na ryzyko chorób serca i udaru mózgu, które są głównymi przyczynami zgonów w USA.
  • Zobacz też: W irlandzkiej gazecie o rzekomej kolaboracji Polski z nazistowskimi Niemcami. Jest odpowiedź ambasady

Badacze geriatryczni z Central South University w Hunan w Chinach przyjrzeli się nawykom snu i historii medycznej około 360 000 osób w Wielkiej Brytanii dzięki bazom danych pacjentów i odkryli, że uczestnicy, którzy drzemali przez większość dni, mieli wzrost prawdopodobieństwa udaru o 24% i o 12% większe prawdopodobieństwo nadciśnienia. Wysokie ciśnienie krwi naraża na ryzyko chorób serca i udaru mózgu, które są głównymi przyczynami zgonów w USA.

Czynnik drzemki był jeszcze bardziej niepokojące u osób w wieku 60 lat i młodszych, ponieważ drzemka przez większość dni prowadziła do większej szansy na wystąpienie nadciśnienia o 20%. Ich odkrycia były spójne, nawet po uwzględnieniu pacjentów z istniejącymi wcześniej czynnikami wysokiego ryzyka rozwoju nadciśnienia, takimi jak cukrzyca typu 2, wysoki poziom cholesterolu, zaburzenia snu i praca na nocne zmiany.

Korelacje

Badanie podkreśla również korelację między regularną drzemką i paleniem papierosów, codziennym spożyciem alkoholu, chrapaniem, bezsennością i ludźmi, którzy twierdzą, że są nocnymi markami. Od zeszłego miesiąca American Heart Association uważa teraz długość snu za jeden z ośmiu wskaźników zdrowia układu sercowo-naczyniowego, obok diety, aktywności fizycznej, ekspozycji na nikotynę, wagi, cholesterolu, cukru we krwi i ciśnienia krwi.

Prezes AHA dr Donald Lloyd-Jones oświadczył:

Sen jest powiązany z każdym z pozostałych siedmiu elementów – jest ściśle powiązany z wagą, ciśnieniem krwi, metabolizmem glukozy, tym, co jemy.

Dr Phyllis Zee powiedziała dla CNN:

Z klinicznego punktu widzenia myślę, że podkreśla to, jak ważne jest, aby pracownicy służby zdrowia rutynowo pytali pacjentów o drzemki i nadmierną senność w ciągu dnia oraz oceniali inne czynniki przyczyniające się do potencjalnej modyfikacji ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

News Punch

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY