Polscy naukowcy nazwali starożytną skamielinę imieniem znanego polityka [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ausichicrinites zelenskyyi

Ausichicrinites zelenskyyi / Fot. Uniwersytet Śląski

Zespół z Uniwersytetu Śląskiego poinformował, że nazwał starożytnego 10-ramiennego, 2-calowego bezkręgowca imieniem Wołodymyra Zełenskiego.

Zespół z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach poinformował, że nazwał starożytnego 10-ramiennego, 2-calowego bezkręgowca imieniem Wołodymyra Zełenskiego. Profesor Mariusz Salamon stwierdził:

Został nazwany na cześć Wołodymyra Ołeksandrowicza Zełenskiego, szóstego i obecnego prezydenta Ukrainy, za jego odwagę i męstwo w obronie wolnej Ukrainy.

Znaleziony w Afryce w pobliżu Nilu w 2021 r. Ausichicrinites zelenskyyi jest blisko spokrewniony z gwiazdami morskimi, strzykwami morskimi i jeżowcami.

Skamielina jest wyjątkowo zachowana. [Bezkręgowiec] miał 10 masywnych ramion i pierścień przypominający szpony w pobliżu podstawy, które chwytały podłoże.

Bezkręgowiec

Bezkręgowiec miał około 5 centymetrów średnicy. Jego prawie kompletne szczątki odkopano na stanowisku w środkowo-zachodniej Etiopii. Mając od 5 do 200 ramion mierzących do pół metra długości, gwiazdy morskie mogły zrzucać go w odpowiedzi na drapieżniki. Chociaż nie jest trujący dla ludzi, może być toksyczny dla zwierząt.

Naukowcy dość często nazywają odkrycia imionami polityków. Planetoidzie 2012 VP113 przydzielony został przydomek Biden, a gatunek motyli z rodziny skośnikowatych otrzymał nazwę neopalpa donaldtrumpi.

Źródło: Uniwersytet Śląski

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polskie Radio, The First News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY