Czego się obawiają ludzie w danym kraju? Wyniki sondaży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrazek ilustracyjny

Obrazek ilustracyjny / Fot. Wikimedia Commons

Szwecja zajmuje trzecie pod względem strachu społeczeństwa przed przestępczością i przemocą. Polska jest na ostatnim miejscu.
  • Spośród tematów najbardziej niepokojących w kraju (inflacja, bieda, przestępczość, bezrobocie, korupcja itd.), na pierwszym miejscu znalazła się inflacja.
  • Co ciekawe, więcej osób wybrało “zmiany klimatyczne” niż terroryzm i “moralny upadek”.
  • Niewielu Polaków martwi się bezrobociem, nieco więcej korupcją. Statystyki “podbił” Polsce strach przed międzynarodowym konfliktem militarnym.
  • Zobacz też: Media zaostrzają przekaz ws. globalnego ocieplenia? Zmiany w prognozach pogody [+FOTO]

W raporcie “What Worries The World?” Szwecja zajmuje trzecie miejsce wśród 27 państw pod względem strachu społeczeństwa przed przestępczością i przemocą (57%). Wyprzedza ją tylko Meksyk (66%) i Chile (58%). Z wynikiem 6% Polska jest na ostatnim miejscu.

“Czym się martwi świat?”

Spośród tematów najbardziej niepokojących w kraju (inflacja, bieda, przestępczość, bezrobocie, korupcja itd.), na pierwszym miejscu znalazła się inflacja, na drugim bieda i “nierówność społeczna”, na trzecim bezrobocie. Co ciekawe, więcej osób wybrało “zmiany klimatyczne” niż terroryzm i “moralny upadek”.

Jeśli chodzi o narodowość osób, jakie wybrały inflację, Polacy ulokowali się na drugim miejscu, tuż po Argentyńczykach. W przypadku biedy i “nierówności społecznej” Polska pojawia się bardzo nisko, a jeśli chodzi o przestępczość, na samym końcu. Szwecja znalazła się na trzecim miejscu, tuż po Meksyku i Chile. Choć globalnie przestępczości najbardziej obawia się 27% ludzi biorących udział w sondażu, aż 57% Szwedów wybrało tę odpowiedź.

Również niewielu Polaków martwi się bezrobociem, nieco więcej korupcją. Statystyki “podbił” Polsce strach przed międzynarodowym konfliktem militarnym. Rzeczpospolita stanęła na drugim miejscu, za Niemcami. Sytuację ekonomiczną 79% polskich ankietowanych oceniło negatywnie. Dla porównania w przypadku Hindusów było to 25%.

Na dość ogólne pytanie “Czy powiedziałbyś, że sprawy w twoim kraju idą w dobrym kierunku, czy też są na złej drodze?”, odpowiedź “na złej drodze” wybrało 80% polskich ankietowanych, co umieściło Polskę na trzecim miejscu pod tym względem (przed nią znalazła się Argentyna oraz Peru). Z kolei najwięcej osób które odpowiedziały “w dobrym kierunku” pochodziło z Arabii Saudyjskiej (aż 93%) i Indii (75%).

Pełne statystyki na maj 2022 roku znajdują się pod tym linkiem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

IPSOS

POLECAMY