Światowa Organizacja Zdrowia: Płeć nie ogranicza się do mężczyzn i kobiet

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Logo i budynek WHO w Genewie.

Logo i budynek WHO w Genewie. / Fot. MARTIAL TREZZINI/PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

WHO pisze, że ma „nowe ramy i narzędzia dotyczące płci, równości i praw człowieka” do "przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć".
  • WHO opublikowała raport, według którego “płeć nie ogranicza się do mężczyzn i kobiet”.
  • Organizacja postuluje m.in. “równość płci”.
  • Obecnie w Radzie Wykonawczej WHO jest 33 członków. Z tej liczby 28 to mężczyźni, a 5 to kobiety.
  • Zobacz też: Porażka Trzaskowskiego. Sąd po stronie polskich patriotów!

Pseudonauka

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała zaktualizowany podręcznik dotyczący uwzględniania aspektu płci dla menedżerów zdrowia. Urzędnicy WHO piszą, że mają teraz „nowe ramy i narzędzia dotyczące płci, równości i praw człowieka”, które pozwolą im “przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na płeć i powiązanym problemom”.

Nowe funkcje wychodzą

poza niebinarne podejście do płci i zdrowia, aby rozpoznać różnorodność płci i seksualną lub koncepcje, że tożsamość płciowa istnieje w kontinuum i że płeć nie ogranicza się do mężczyzn i kobiet.

Uwzględniono również rozszerzone stwierdzenie dotyczące „koncepcji intersekcjonalności” lub tego, w jaki sposób „dynamika władzy płci współdziała z hierarchiami uprzywilejowania lub niekorzyści”. Przecinające się czynniki obejmują płeć i wiele innych cech demograficznych.

“Podwójne standardy”?

Obecnie w Radzie Wykonawczej WHO jest 33 członków. Z tej liczby 28 to mężczyźni, a 5 to kobiety; nie ma “stworzeń niebinarnych”. Gdzie ta postulowana “równość płci”?

Co ciekawe także, sprawdziwszy najnowsze „Raporty krajowe na temat naruszeń praw człowieka” Departamentu Stanu USA można stwierdzić, że tylko 6 z 33 członków pochodzi z krajów, w których nie ma poważnych naruszeń “praw człowieka” (Kanada, Dania, Słowenia, Wielka Brytania i Irlandia Północna, Mikronezja i Japonia). W 15 krajach stosuje się ponoć tortury, a w Chinach dochodzi do zamykania ludzi w obozach za wyznawanie Prawdy.

Co do “równości”, “różnorodności” i “demokracji”: dr Tedros Adhanom Ghebreyesus jest dyrektorem generalnym WHO. Został wybrany w tajnym głosowaniu w maju 2022 r., po tym, jak został zaproponowany jako kandydat w styczniu 2022 r. Ale nie było potrzeby tajnego głosowania – albowiem nikt nie kandydował przeciwko niemu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Catholic League

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY