Piłka nożna kobiet: Angielki wygrały 8:0, “ale niestety” były białe. BBC w oparach absurdu [WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Eilidh Barbour

Eilidh Barbour / fot. YouTUbe

Wszystkie startujące 11 zawodniczek i pięć rezerwowych, które weszły na boisko, były białe - zwróciła uwagę dziennikarka BBC.
  • Angielska drużyna kobiet w piłce nożnej znokautowała Norwegię z wynikiem 8:0.
  • Komentatorka publicznej telewizji BBC Sport skrytykowała zwycięską drużynę za kolor skóry zawodniczek.
  • Reporterka wspomniała o “braku różnorodności”.
  • BBC już wcześniej znalazła się pod ostrzałem krytyki odnośnie prowadzenia lewackiej polityki.
  • Zobacz też: USA: Zwolennicy dzieciobójstwa chcą zamknąć centra opieki ciążowej [WIDEO]

W ramach Mistrzostw Europy kobiet drużyna Anglii rozgromiła Norwegię wynikiem osiem do zera. Anglia zaprezentowała sensacyjny, rekordowy występ. Norwegia, która zajmuje 11. miejsce na świecie, została pokonana, zdeklasowana i całkowicie oszołomiona przez emanującą pewnością siebie drużynę Anglii.

Można sobie wyobrazić ogromne zadowolenie Brytyjczyków, a może nawet dumę z piłkarek, które prowadziły 6:0 już w pierwszej połowie meczu. Okazało się jednak, że nie wszyscy podzielali owo zadowolenie.

“Zbyt biało”

Dziennikarka BBC Sport komentując wynik meczu, po podaniu wyniku dodała:

(…) lwice zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale, ale wszystkie startujące 11 zawodniczek i pięć rezerwowych, które weszły na boisko, były białe, co wskazuje na brak różnorodności w angielskiej drużynie kobiet (…)

Reporterka wspomniała o “braku różnorodności”. Jednak nie słyszeliśmy, aby podobny komentarz dotyczył np. drużyny nigeryjskiej, w której wszyscy piłkarze mają czarny kolor skóry. Ponadto, jak zwrócił uwagę jeden z internautów, sama dziennikarka jest biała.

Prowadzący TalkTV Mike Graham wypowiedział się:

Osoba, która to powiedziała, to kobieta o imieniu Eilidh Barbour. Myślę, że jest byłą piłkarką, a teraz komentatorką BBC. To oczywiście nadawca państwowy. To jest ten, który jest prowadzony i opłacany przez nas. Jak niedorzeczne jest krytykować reprezentację Anglii w piłce nożnej kobiet, która wygrała i dostała się do ćwierćfinału za to, że jest „zbyt biała”. Nie do wiary. Co jest nie tak z tymi ludźmi? Czy zrobią ten sam komentarz o nigeryjskiej kobiecej drużynie piłkarskiej, ponieważ jest za czarna?

Nic nowego w świecie lewactwa

Jak niedawno pisaliśmy, lewactwo zdaje się mieć obsesję na punkcie koloru skóry. Nie tylko jednak chodzi o kolor. Jak donosi portal Rebel News, w czerwcu BBC znalazła się pod ostrzałem krytyki za zatrudnianie konsultantów do „włączania osób trans i niebinarnych”, aby “edukować” personel w zakresie “prawidłowego używania zaimków i tożsamości płciowej”. Konsultanci podobno poinstruowali pracowników BBC, że wg nich istnieje co najmniej 150 różnych płci.

Pracownicy, którzy nalegali na używanie prawidłowych zaimków – „on” i „ona”, zostali poinformowani, że ich działania wywołały „dyskomfort, stres i niepokój” u osób “transpłciowych”, które, jak twierdzili, cierpiały na depresję i podwyższone ryzyko samobójstwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY