Cesarz piłki wraca do łask! Zapadł wyrok w głośnej aferze korupcyjnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sepp Blatter i Michael Platini uniewinnieni

Były szef FIFA Joseph Blatter / Fot. PAP/EPA/Alessandro Crinari. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Joseph Blatter i Michel Platini dzięki decyzji Federalnego Sądu Karnego w szwajcarskiej Bellinzonie zostali uniewinnieni z zarzucanej im korupcji. Były szef UEFA Michel Platini przyznał, że w końcu wygrała sprawiedliwość.
  • Po kilku latach rozprawy sądowej, Michel Platini oraz Joseph Blatter zostali oczyszczeni z zarzutów korupcyjnych.
  • Oskarżenia o korupcję zniszczyły marzenia Platiniego, byłego szefa UEFA o zdobyciu władzy nad FIFA, której obecnie przewodniczy Gianni Infantino.
  • Prokuratura żądała, aby sąd ukarał ich okresem 20 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.
  • Oskarżono ich o korupcję, oszustwa, fałszerstwa i nielegalne przelanie pieniędzy.
  • Zobacz także: Holandia: Protest rolników przeciw ekoszaleństwu. Policja otwiera ogień [WIDEO]

Sprawiedliwości wreszcie stało się zadość, po siedmiu latach kłamstw i manipulacji. Walczyłem przeciwko niesprawiedliwości i wygrałem pierwszy mecz

– skomentował wyrok Michel Platini, były szef Europejskiej Unii Piłkarskiej.

“Cesarz” FIFA zamieszany w korupcję

Prokuratura żądała dla Michela Platiniego oraz dla Josepha Blattera, który na czele FIFA stał przez 17 lat, kar 20 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Domagała się również, aby Platini zapłacił FIFA ponad 2,2 miliona franków szwajcarskich tj. 2,2 miliona dolarów odszkodowania.

Blatterowi i Platiniemu zarzucano korupcję, oszustwa, fałszerstwa i bezprawny przelew temu byłemu francuskiemu piłkarzowi dwóch milionów franków szwajcarskich.

Oboje stwierdzili, że mieli ustną umowę w sprawie płatności, która dotyczyła prac doradczych w latach 1998-2002 byłego gwiazdora Juventusu Turyn i reprezentacji Francji. Blatter powiedział, że FIFA prawidłowo rozliczyła pieniądze. Platini przez aferę korupcyjną musiał zrezygnować w 2015 r. z kandydowania o fotel przewodniczącego FIFA.

86-letni Blatter ma poważne problemy kardiologiczne i w grudniu 2021 roku był przez ponad tydzień utrzymywany w stanie śpiączki. Z tego powodu proces na początku czerwca rozpoczął się z małym opóźnieniem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

eurosport.tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY