Holandia: Protest rolników przeciw ekoszaleństwu. Policja otwiera ogień [WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rolnicy blokują autostradę

Rolnicy blokują autostradę / fot. Twitter

Policja stwierdziła, że ​​strzały zostały oddane, ponieważ kierowcy traktorów „próbowali wjechać w funkcjonariuszy i pojazdy służbowe”.

Protest traktorzystów

Jak donosiły już Media Narodowe, tysiące holenderskich rolników protestuje przeciwko regulacjom klimatycznym. Nowe przepisy dotyczącym ochrony środowiska mogą kosztować ich pozbawienie środków do życia. Ekoszaleństwo holenderskiego rządu może skutkować zamknięciem 30% gospodarstw hodowlanych.

Incydent

Opublikowane zostało nagranie wideo, które pokazuje holenderskiego oficera strzelającego do kierowcy traktora, gdy przejeżdżał obok funkcjonariuszy podczas wielodniowego protestu. Policja stwierdziła, że ​​strzały zostały oddane, ponieważ kierowcy traktorów „próbowali wjechać w funkcjonariuszy i pojazdy służbowe”. Podobno strzelanina nie spowodowała żadnych obrażeń, ale funkcjonariusze aresztowali trzy osoby biorące udział w proteście.

W tweecie z 6 lipca pisarka i była wykładowczyni uniwersytecka oraz prawniczka Sietske Bergsma poinformowała, że celem policyjnej strzelaniny był 16-letni chłopiec o imieniu Jouke. Bergsma powiedziała, że ​​Jouke „został postrzelony podczas jazdy, i jest teraz przetrzymywany w Leeuwarden”.

Holenderska komentatorka polityczna Eva Vlaardingerbroek napisała, że „Dziury po kulach w jego ciągniku pokazują, że chybiły jego głowę tylko o 2 cm”.

Protestujący otoczyli ponoć posterunek policji, na którym przetrzymywany był 16-latek, argumentując, że funkcjonariusz, który do niego strzelał, popełnił usiłowanie zabójstwa. Chłopiec został uwolniony. Strzelanina ma zostać zbadana przez osobę związaną z rządem holenderskim.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

LifeSiteNews

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY