Iga Świątek pewnie awansowała do II rundy Wimbledonu. Spacer Polki w pierwszej rundzie

Iga Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek / Fot. Twitter/ Iga Świątek

Iga Świątek pewnie awansowała do II rundy turnieju Wimbledon. Polka we wtorkowe popołudnie pewnie pokonała Chorwatkę Janę Fett (WTA 252) 6:0, 6:3.

Iga bardzo pewnie, łatwo i przyjemnie przeszła przez pierwszą rundę prestiżowego turnieju. Polska liderka rankingu WTA mierzyła się z Janą Fett, która plasuję się na 252. miejscu a do turnieju dostała się dzięki wygranym kwalifikacjom. Trener Igi, Tomasz Wiktorowski powiedział, że jedyną trudnością dla zawodniczki mogła być trawiasta nawierzchnia, gdyż Polka przed Wimbledonem opuściła wszystkie turnieje na tej nawierzchni.

Polka miała mecz pod kontrolą, choć były chwilowe problemy

Od początku meczu Fett starała się grać bardzo agresywnie. Tego dnia nad londyńskimi kortami wiał silny wiatr, co przekładało się na większą liczbę błędów Chorwatki. Po pierwszym secie, który Iga wygrała 6:0 po33 minutach kibice liczyli, że będzie to bardzo szybkie starcie. Bilans winnerów i błędów niewymuszonych u Polki wynosił 5-4, podczas gdy u jej rywalki 3-14.

W drugim secie Chorwatka zaczęła grać lepiej i popełniać mniej błędów. Polka, która tego dnia nie rozgrywała najlepszego meczu zaczęła mieć małe problemy. Jana Fett zdobyła dziesięć punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 3:1 i miała stan 40:0 w piątym gemie. Iga w porę wzięła się do roboty i wybroniła pięć break pointów i zamiast 1:4 zrobił się stan 2:3. Ta sytuacja lekko podłamała Chorwatkę. Sytuacja w późniejszych gemach się uspokoiła i gra zaczęła wyglądać jak w pierwszym secie. Iga Świątek zdołała wygrać drugiego seta 6:3.

Polka awansowała do II rundy Wimbledonu, gdzie czeka już na nią Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove, która zajmuje 138. miejsce w rankingu. Iga w tym meczu podobnie jak w pierwszej rundzie będzie zatem faworytką.