Konfederacja zgłasza Ostatnie Pokolenie do prokuratury. „To terroryści!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ewa Zajączkowska Hernik i Marek Szewczyk / zdjęcie: zrzut ekranowy YouTube

Konferencja składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie.

Ostatnio wzmogła się aktywność członków organizacji Ostatnie Pokolenie. Jej działanie odczuwają coraz mocniej mieszkańcy stolicy. Właśnie na ten aspekt zwrócili uwagę politycy Konfederacji, którzy swoją konferencję prasową zorganizowali pod pomnikiem Syrenki nad Wisłą. Pomnikiem, który również był obiektem ataku przez Ostatnie Pokolenie, które oblało Syrenkę pomarańczową farbą.
– Jesteśmy tutaj ponieważ protestujemy i stanowczo sprzeciwiamy się terroryzowaniu warszawiaków, kierowców w Warszawie przez organizacje typu Ostatnie Pokolenie – wyjaśniła cel konferencji prasowej Ewa Zajączkowska-Hernik, rzecznik Konfederacji.

– Ci odklejeni aktywiści przyklejają się do warszawskich ulic blokując warszawiakom dojazd do pracy, do szpitali, do szkół, co jest skandaliczne! Warszawiacy muszą mieć swobodę poruszania się po swoich ulicach. Nie mogą im przeszkadzać w tym odklejeni ekoaktywiści, którzy protestują w ten sposób. Dlatego dziś jako Konfederacja składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie. Tym przestępstwem według nas jest akt terroryzmu i działania jako zorganizowana grupa przestępcza.

Ewa Zajączkowska-Hernik przypomniała przy tej okazji, że Ostatnie Pokolenie już zostało uznane za organizację terrorystyczną. Tak uznał sąd niemiecki w Monachium.

Marek Szewczyk dodał, że działania Ostatniego Pokolenia mają charakter działań zorganizowanej grupy przestępczej. “Demolowanie, dewastowanie zabytków, utrudnienia w ruchu drogowym, które sprowadzają zagrożenie nawet kataklizmu w ruchu lądowym”. To właśnie te zagrożenia, które według Konfederacji stanowią podstawę do złożenia zawiadomienia do prokuratury.

Marek Szewczyk zwrócił również uwagę, że w Niemczech doszło wręcz do eskalacji podobnych protestów. Jak wyjaśnił:
– To nie tylko ataki na muzea, ale to również ataki innych grup na sieci elektroenergetyczne, które pozbawiają zwyczajnie mieszkańców prądu!

Konfederacja wystąpiła również z apelem do prezydenta Trzaskowskiego. Zwrócono uwagę, że Ostatnie Pokolenie otrzymuje wsparcie od warszawskiego ratusza w postaci prawa do wynajmu lokalu na swoją siedzibę na preferencyjnych warunkach. To właśnie w tym lokalu aktywiści mogą przygotowywać się do swoich akcji, które potem przeprowadzają ze szkodą dla miasta i jego mieszkańców.

Rafał Trzaskowski powinien wypowiedzieć tą umowę z uwagi na charakter i działania szkodzące Warszawie, szkodzące warszawiakom! Chcemy tutaj natychmiastowej reakcji. Chcemy, żeby służby wreszcie zajęły się tym, czym powinny. Niestety Rafał Trzaskowski znany jest z tego, że finansuje różne lewackie organizacje, tak jak finansował szkolenia dla Antify, kiedy my domagaliśmy się jej delegalizacji – mówił Marek Szewczyk. I dodał:

– Tak również teraz chcemy, żeby organy ścigania zajęły się tą ekstremą lewicową! Żeby w Polsce był porządek, praworządność.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY