Dr Anna Mandrela: Wyślemy książkę o rtm. Pileckim do 100 szkół!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pilecki100

Źródło: materiały organizatora / Pilecki100

Dr Anna Mandrela zainicjowała akcję społeczno-edukacyjną “Wyślemy książkę o rtm. Pileckim do 100 szkół”. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Dr Anna Mandrela to historyk, filozof i autorka wielu książek poświęconych polskiej historii oraz bohaterom podziemia antykomunistycznego. Badaczka napisała m.in. pracę poświęconą zapomnianej postaci siostry Izabeli, czyli Zofii Łuszczkiewicz, która zgodnie z tytułem książki była “Niezłomną zakonnicą”. Ponadto przygotowała dwie publikacje na temat życia, charakteru i duchowości rtm. Witolda Pileckiego, a także szereg pozycji filozoficzno-religijnych, m.in. w zakresie teologii katolickiej.

– Słyszymy, że historia rtm. Pileckiego ma zniknąć z nowej podstawy programowej, choć dopiero niedawno została do niej wprowadzona. Od kilku lat prowadzę prelekcje w szkołach o życiu i bohaterstwie Witolda Pileckiego. Dla młodych ludzi jest to nie tylko postać historyczna, ale i wzór do naśladowania. Książka ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” zainspirowała wiele osób do pracy nad swoimi wadami oraz do kształtowania swojego charakteru. Ta publikacja zawiera ponadczasowe teksty, takie jak ,,Odezwa do działaczy młodzieżowych”, które zmuszają młodego człowieka do zadawania pytań na temat celu życia, ojczyzny, religii czy rodziny. To bardzo ważna odtrutka na te wszystkie zgubne zmiany, jakie widzimy w edukacji – twierdzi dr Anna Mandrela.

– Dzięki darczyńcom udało nam się już wysłać książkę do dwudziestu szkół. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć tą akcję, można to zrobić poprzez stronę Wyślemy książkę o rtm. Pileckim do 100 szkół! Można również zaproponować szkołę, do której wyślemy książkę. Propozycje prosimy wysyłać na maila: [email protected] – dodaje badaczka.

Jak możemy dowiedzieć się na stronie organizatorki, kwota zbierana w ramach zbiórki zawiera cenę druku książek, wysyłki, logistyki i promocji akcji oraz pracy związanej z pakowaniem książki i koordynowaniem akcją. “Jeśli docelowa kwota zostanie przekroczona, wyślemy książki do kolejnych szkół” – czytamy.

Źródło: annamandrela.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY