Rząd Tuska chce likwidacji CPK? Wszystko na to wskazuje!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Poseł Michał Wawer / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Poseł Michał Wawer z Konfederacji w krótkim wystąpieniu w Sejmie zauważył, że obecne działania wobec Centralnego Portu Komunikacyjnego zmierzają w praktyce do całkowitej likwidacji CPK.

Poniżej treść całego wystąpienia posła Michała Wawera, który zwrócił uwagę, że likwidacja komponentu kolejowego w CPK oznacza automatycznie również likwidację projektu lotniska w Baranowie, a więc całkowite zatopienie projektu CPK.

– W tym tygodniu od przewodniczącego rady nadzorczej Centralnego Portu Komunikacyjnego usłyszeliśmy informację, że komponent kolejowy CPK, który jest już zaprojektowany, jest praktycznie w trakcie realizacji, zostanie zlikwidowany i wycofany do etapu koncepcyjnego, gdzie rząd i spółka CPK będzie się dopiero zastanawiać nad tym, jak ten komponent ma wyglądać.

To oznacza kilka lat opóźnienia w realizowaniu CPK. Oznacza miliardowe straty dla polskiej gospodarki. I oznacza, że będzie to prawdopodobnie pierwszym krokiem do likwidacji również projektu lotniska! Bo po co nam lotnisko w Baranowie, skoro nie będziemy mieli torów, które do tego lotniska będą prowadziły? Zapewne taką usłyszymy argumentację już za kilka tygodni czy miesięcy od pana Laska.

Panie Marszałku, Wysoka Izbo, zwracam się z wnioskiem formalnym o odroczenie posiedzenia i wezwanie pana ministra Laska, żeby, skoro nie stawia się w mediach, nie stawia się na debatach publicznych, to żeby stawił się przed Sejmem i wyjaśnił, dlaczego i na czyje zlecenie sabotuje projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY