Toaleta dla “transpłciowych” w warszawskim liceum. Dyrektor: “Uznaliśmy, że to niewielka zmiana”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
LGBT

LGBT / Fot. Unsplash/Sharon McCutcheon

W jednej z warszawskich szkół powstała toaleta dla osób transpłciowych i niebinarnych. Sprawę skomentowała dyrektor placówki Magdalena Kozera.
  • Wczoraj znany publicysta Piotr Woyciechowski poinformował o kontrowersyjnej decyzji dyrekcji jednej z warszawskich szkół.
  • W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im Jana III Sobieskiego otwarto toaletę dla tzw. osób niebinarnych i transpłciowych.
  • Portal tvp.info w tej sprawie próbował się skontaktować z dyrektor placówki Magdaleną Kozerą.
  • Przesłała ona do redakcji list, w którym tłumaczy się z podjętej decyzji.
  • W ostatnim czasie grupa uczniów miała zgłaszać brak komfortu chodząc do ubikacji dla kobiet i mężczyzn.
  • Zażądali oni, aby dyrekcja wraz z radą pedagogiczną podjęli “właściwe” rozwiązania.
  • Ostatecznie władze placówki uznały, że jest to niewielka zmiana w działaniu szkoły.
  • Zobacz także: Jan Strzeżek: Nie wyobrażam sobie współpracy z Braunem i Korwinem-Mikke [NASZ WYWIAD]

Kontrowersyjną kwestię nagłośnił w ostatnią niedzielę w serwisie społecznościowym Twitter znany publicysta Piotr Woyciechowski.

To nie fejk. W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie uroczyście otwarto klozet dla “niebinarnych i transpłciowych” dzieciaków. Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji

– napisał na Twitterze Piotr Woyciechowski.

Autor oznaczył we wpisie między innymi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz wiceministra Tomasza Rzymkowskiego.

Dyrektor skomentowała doniesienia

Dyrektor szkoły o komentarz poprosił w poniedziałek portal tvp.info. W odpowiedzi, Magdalena Kozera wskazała, że Samorząd Uczniowski poprosił radę pedagogiczna o stworzenie osobnej toalety dla osób niebinarnych i transpłciowych.

W ubiegłym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego liceum w imieniu społeczności szkolnej zwrócili się do Dyrekcji z prośbą o utworzenie toalety dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich

– czytamy w liście od dyrektor LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego.

Po konsultacjach z nauczycielami i zespołem pedagogiczno-psychologicznym przychyliliśmy się do tej prośby, ponieważ uznaliśmy, że jest to niewielka zmiana, która może mieć istotny wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego naszych uczniów, które uległo w naszej ocenie znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach, zwłaszcza po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii i nauki zdalnej

– wyjaśniła Magdalena Kozera.

Kobieta poinformowała również, iż w stołecznej placówce znajdują się cały czas tradycyjne toalety damskie i męskie, a decyzja o zagospodarowaniu jednego z pomieszczeń w inny sposób miała uzyskać aprobatę rady rodziców. Zaznaczyła także, że toaleta przeznaczona jest dla wszystkich chętnych osób, nie tylko transpłciowych czy niebinarnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY