Jan Strzeżek: Nie wyobrażam sobie współpracy z Braunem i Korwinem-Mikke [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Strzeżek

Jan Strzeżek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"W kwestii Konfederacji oczywiście są jakieś wspólne postulaty programowe, chociażby w zakresie patrzenia na gospodarkę, aczkolwiek nie wyobrażam sobie współpracy na poziomie politycznym z konglomeratem partii, w których jest Grzegorz Braun czy Janusz Korwin - Mikke" - mówił w Dniu Na Żywo Jan Strzeżek, rzecznik prasowy Porozumienia.

Z kim Jarosław Gowin pójdzie do wyborów?

“Zaprosiliśmy środowiska, które są nam bliskie ideowo, aczkolwiek półtora roku przed wyborami nie podejmuje się jeszcze ostatecznych decyzji. W PO są politycy, którzy mają podobne spojrzenie na gospodarkę, a także na światopogląd, bo Porozumienie jest partią umiarkowanie konserwatywną. Im bliżej do wyborów, tym więcej wspólnych punktów będzie się pojawiało nie tylko między nami a PSL, ale również środowiskami zasiadającymi obecnie na opozycji w Sejmie” – dodał Strzeżek.

Gowin z Kosiniakiem – Kamyszem?

“Zaprosiliśmy Koalicję Polską, bo jest to środowisko, mające podobne spojrzenie na Polskę i funkcjonowanie w polityce. Z jednej strony umiarkowany konserwatyzm i przywiązanie do tradycyjnych wartości a z drugiej bycie wolnościowcem w zakresie gospodarki. Dlatego spotykamy się, jest to początek jakiejś współpracy, tego wykluczyć nie można. W innych środowiskach, w centrum polskiej sceny politycznej, i w Platformie Obywatelskiej, i w Polsce 2050 jest wielu polityków, którzy podobnie patrzą na Polskę” – mówił gość MN.

Postulaty Porozumienia

Co proponuje Polakom Porozumienie Jarosława Gowina? Partia zaprezentowała swój program podczas sobotniej konwencji.

1. Obniżka VAT z 23% do 15%

2. Dobrowolna składka ZUS

3. Przywrócenie możliwości odpisania od podatku składki zdrowotnej

4. Ochrona oszczędności

5. Pakiet bezpieczeństwa żywnościowego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY