Imponujący postęp w budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej. Otwarcie zaplanowano na przyszły rok [+WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Trwa budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej

Budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej / Fot. Twitter

Prace budowlane Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie postępują. Portal tvp.info udostępnia nagranie z lotu ptaka, ukazujące plac budowy i wzniesioną już część konstrukcji. Prace przy filii Muzeum Wojska Polskiego rozpoczęła się w sierpniu 2020 r.
  • Na Wołominie powstaje Muzeum Bitwy Warszawskiej, który został zapowiedziany przez polskie władze.
  • Telewizja Publiczna pokazała dzisiaj materiał wideo z postępu prac budowlanych.
  • Na nagraniu wyraźnie widać bryłę budynku, z dachem na miejscu.
  • Starostwo wołomińskie stara się również o przyznanie 5 mln zł dotacji z Funduszu Odbudowy.
  • Zobacz także: Polski przylądek Canaveral? Otwarto nowoczesny ośrodek badawczy

Telewizja Polska opublikowała kolejne nagranie z postępu prac budowlanych nad muzeum Bitwy Warszawskiej na Ossowie. W najnowszym materiale wyraźnie widać, że budowa idzie zgodnie z harmonogramem.

W celu zapewnienia ciągłości powstawania projektu, Starostwo Powiatowe w Wołominie złożyło wniosek o dofinansowanie miejsc postojowych i drogi manewrowej do budynku.

Czekamy na rozstrzygnięcie wniosku na 5 mln zł do Polskiego Ładu. Napisaliśmy dodatkowo pismo do muzeum o partycypację, również chyba około 3 mln zł, ponieważ spodziewamy się, że koszty będą większe, jeśli chodzi o budowę drogi

– poinformował Adam Lubiak Starosta Wołomina.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne, budowa muzeum została opóźniona o rok. Starosta wołomiński podkreślił, że teraz prace postępują bez przeszkód. W ostatnim czasie zamontowano dach, a obecnie powstają ściany działowe oraz nasyp.

Powierzchnia budynku ma wynosić 4,8 tys. m kw. Nasyp ziemny ma mierzyć 17 m. Według planów do gmachu ma prowadzić 500-metrowa aleja zwycięstwa. Mają też powstać dwa maszty – każdy o wysokości 70 m.

Na wzniesieniu ma powstać taras widokowy, a na zboczu ulokowany zostanie amfiteatr. Budynek ma się składać z czterech kondygnacji. W środku mają zostać zapewnione sale kinowe, edukacyjne, konferencyjne, ekspozycje historyczne.

Oficjalne otwarcie budowy muzeum miało miejsce 3 sierpnia 2020 r. Uczestniczył w nim m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Założenie jest takie, aby muzeum było przystępne, ekspozycje – ciekawe, by upowszechniać wiedzę na temat tego epokowego zwycięstwa, określanego w literaturze jako 18. bitwa decydująca o losach świata

– zapowiedział wówczas minister obrony narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY