Wszystko, co musisz wiedzieć o przeszczepie włosów w Turcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na całym świecie około 60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet doświadcza jakiejś formy wypadania włosów. Wypadanie włosów może być tymczasowe lub trwałe i ma wiele przyczyn. Jedną z nich jest genetyka.

Innymi powodami wypadania włosów są:

 • Zmiany hormonalne,
 • Niezdrowa dieta,
 • Stres,
 • Nadmierny przyrost lub utrata masy ciała,
 • Leki stosowane w chorobach tarczycy,
 • Leki stosowane podczas chemioterapii i radioterapii.

Jakie są rodzaje wypadania włosów u kobiet i mężczyzn?

 • Łysienie androgenowe typu męskiego,
 • Łysienie plackowate,
 • Łysienie androgenowe typu żeńskiego,
 • Łysienie polekowe,
 • Łysienie telogenowe,
 • Łysienie anagenowe,
 • Łysienie bliznowaciejące.

Wypadanie włosów może być udręką dla wielu osób, a zabieg przeszczepu włosów w Turcji jest najczęstszą i najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z łysieniem. 

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów w Turcji wykonywany jest, aby odzyskać włosy w obszarze na głowie, który jest objęty łysieniem. Jest to bezbolesny zabieg chirurgiczny, który polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu głowy i wszczepieniu ich do obszarów biorczych, w których mieszki włosowe tracą swoją aktywność. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowych i trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od jego rozległości. Przeszczep włosów w Turcji daje naturalne efekty i nie pozostawia żadnych widocznych blizn oraz wyróżnia go krótki czas rekonwalescencji.

Metody przeszczepu włosów w Turcji

Dzięki nowym technikom wykorzystywanym w klinikach transplantacji włosów w Turcji, efekty przeszczepu włosów są naturalne i zadowalające. Skracają one czas rekonwalescencji, są mało inwazyjne, dzięki czemu zmniejszają infekcje i powikłania. Niezwykle ważne jest, aby zabieg przeszczepu włosów wykonywał specjalista, który dobierze indywidualnie do Pacjenta technikę transplantacji włosów. Wybierając firmę Meditravel masz pewność, że wykwalifikowany personel medyczny wykona zabieg przeszczepu włosów najnowocześniejszymi dostępnymi technikami.

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych (graftów) z obszaru dawczego (tył głowy i boki), a następnie wszczepieniu ich w miejsca biorcza (miejsca objęte łysieniem). Podczas zastosowania techniki przeszczepu włosów FUE nie wycina się paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Dzięki temu metoda transplantacji włosów FUE nie pozostawia widocznych blizn, czas rekonwalescencji jest krótszy – trwa jedynie około 10 dni. Jest bezpieczny i mało inwazyjny. Pozwala na uzyskanie naturalnych efektów. Zabieg trwa od 4 do 8 godzin i podczas jednej sesji można przeszczepić aż 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych. 

Przeszczep włosów metodą DHI

Przeszczep włosów metodą DHI jest bardzo podobny do metody przeszczepu włosów FUE. Etap pobierania graftów jest identyczny w obu metodach. Różnicą natomiast jest to, że podczas techniki transplantacji włosów DHI mieszki włosowe są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików. Do tego zabiegu stosuje się implantator zwany piórem CHOI. Zaletą techniki DHI jest brak konieczności golenia całej głowy, jedynie obszar biorczy. Nie pozostawia żadnych blizn i zapewnia naturalny wygląd. Czas rekonwalescencji trwa do 10 dni. Przeszczep włosów metodą DHI jest preferowany przez kobiety.

Czy przeszczepy włosów w Turcji działają?

Przeszczepy włosów w Turcji są zdecydowanie bardziej skuteczne niż dostępne bez recepty produkty do odbudowy włosów. Przede wszystkim naturalne efekty są trwałe. Włosy, które znajdują się w części dawczej, czyli boki i tył głowy są odporne na działanie DHT(dihydrotestosteronu), hormonu odpowiedzialnego za wypadanie włosów. 

Czym jest DHT? Dihydrotestosteron to hormon, który powstaje w wyniku przekształcenia się testosteronu w aktywniejszą formę, która oddziałuje na receptory androgenowe. 

Dlatego też, gdy DHT wzrasta może prowadzić do łysienia. W związku z tym, włosy przeszczepione nie wypadają. 

Koszt przeszczepu włosów w Turcji

Cena przeszczepu włosów w Turcji jest aż o 75% niższa niż w innych krajach np. europejskich. Koszt przeszczepu włosów w Stambule waha się od 2499 euro do 3099 euro. Jednocześnie mając gwarancję hotelu, lotów, transferów z lotniska, wysokiej jakości usług i wykwalifikowanego personelu. A także całym pakietem leków, kosmetyków i badań przedoperacyjnych. Kolejny powód niższych cen przeszczepu włosów w Turcji wynika z dużej ilości konkurencyjnych klinik oraz różnic ekonomicznych pomiędzy Turcją, a krajami europejskimi. 

Znajdź swojego lekarza przeszczepu włosów w Turcji

Meditravel, wiodąca firma w organizacji wyjazdów za granicę na operację plastyczne współpracuje z najlepszą kliniką w Stambule zajmującą się przeszczepami włosów. 

Meditravel gwarantuje, że:

 • Personel medyczny jest wykwalifikowany i wysoce doświadczony w przeszczepach włosów w Turcji,
 • Lekarze są członkami uznanego towarzystwa chirurgicznego,
 • Klinika spełnia wszystkie wymagane europejskie standardy i kryteria medyczne.

Skontaktuj się z firmą Meditravel, aby dowiedzieć się więcej o przeszczepie włosów w Stambule i skorzystaj z darmowej konsultacji online

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY