Prezes PZPN z ofensywą przeciw Rosji. “Żadnej pobłażliwości dla rosyjskiej agresji na Ukrainę!”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Cezary Kulesza zdeklasował rywali i został nowym prezesem PZPN

Prezes PZPN, Cezary Kulesza / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

PZPN wysłał pismo do wszystkich piłkarskich federacji piłkarskich w Europie. To pokłosie decyzji FIFA, która nie zdecydowała się wycofać reprezentacji Rosji z rozgrywek. Z Rosją nie chcą już grać reprezentacje: Polski, Szwecji, Czech, Anglii, Albanii, Walii i Norwegii.

FIFA zdecydowała, że reprezentacja Rosji w piłce nożnej nie zostanie wykluczona z rozgrywek piłkarskich organizowanych przez światową federację. Natomiast nie będzie grała pod nazwą “Rosja” tylko “Rosyjski Związek Piłkarski”. Rosjanie nie będą mogli też używać swojej flagi oraz hymnu.

Na tę decyzję ostro zareagował prezes PZPN Cezary Kulesza.

W związku ze skandaliczną decyzją FIFA, PZPN wysłał dziś pismo do wszystkich piłkarskich federacji w Europie. Przedstawiliśmy w nim nasze stanowisko i zachęciliśmy, aby stanęli u naszego boku. Bo tylko zjednoczeni będziemy silni. Żadnej pobłażliwości dla rosyjskiej agresji na Ukrainę! – napisał.

Kolejne reprezentacje solidaryzują się z Ukrainą. Z Rosją nie chcą już grać reprezentacje: Polski, Szwecji, Czech, Anglii, Albanii, Walii, Danii i Norwegii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl, interia.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY