Kompromitacja FIFA. Rosja będzie mogła dalej grać. PZPN: Nie do zaakceptowania

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef FIFA Gianni Infantino.

Szef FIFA Gianni Infantino. / Fot. PAP/EPA/MAURICIO DUENAS CASTANEDA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

FIFA zdecydowała, że reprezentacja Rosji w piłce nożnej nie zostanie wykluczona z rozgrywek piłkarskich organizowanych przez światową federację. Natomiast nie będzie grała pod nazwą "Rosja" tylko "Rosyjski Związek Piłkarski". Rosjanie nie będą mogli też używać swojej flagi oraz hymnu.

Zobacz także: Tajemnicze symbole na rosyjskich pojazdach. Już wiadomo, co oznaczają

Ponadto rosyjskie kluby oraz reprezentacja swoje mecze domowe grać będą na neutralnych terytoriach bez udziału kibiców. Jednak jak informuje “The New York Times”, FIFA może jeszcze wykluczyć Rosję z rozgrywek, jeśli agresja tego kraju na Ukrainę nie zakończy się szybko.

Na tę decyzję szybko i jednoznacznie odpowiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny – napisał.

Dotychczas rozgrywania meczów z Rosją odmówiły cztery reprezentacje: Polska, Szwecja, Czechy i Anglia. Ponadto reprezentacja Francji zaapelowała o wykluczenie Rosji z rozgrywek.

We wtorek z szefem FIFA – Giannim Infantino – spotkają się minister sportu Kamil Bortniczuk oraz prezes PZPN – Cezary Kulesza.

Chcemy wykluczenia Rosji z rozgrywek prowadzonych przez FIFA, czyli m.in. meczów barażowych do mundialu w Katarze. Rosjanie powinni być wykluczeni z wszelakiego współzawodnictwa sportowego. Nie chodzi nam o to, żeby ułatwić sobie drogę do mistrzostw świata. FIFA mogłaby przecież wskazać innego rywala dla Polski. Jesteśmy gotowi na to, by pojawiła się w miejsce Rosji inna reprezentacja, np. kolejna z grupy, w której Rosja występowała – powiedział Bortniczuk w rozmowie z TVP Sport.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY