Zbigniew Ziobro przegrywa z Gazetą Wyborczą. Jest decyzja sądu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Warszawa, 16.02.2022. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro wziął udział w konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie / fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zbigniew Ziobro przegrał z Gazetą Wyborczą. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew ministra sprawiedliwości, uznając go za bezzasadny.
  • Zbigniew Ziobro pozwał Gazetę Wyborczą, domagając się sprostowania tytułu poprzez usunięcie jego nazwiska
  • Chodzi o sprawę z 2020 roku, kiedy to Fundacja ePaństwo zwróciła się do ministra z wnioskiem o udostępnienie raportów ze wszystkich losowań sędziów
  • Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło wówczas ich złożenia
  • Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał wtedy, że wyniki losowań stanowią informację publiczną
  • O decyzji WSA napisała Gazeta Wyborcza, zamieszczając w tytule artykułu nazwisko szefa resortu
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki: Robimy wszystko, by polskie siły zbrojne były jak najpotężniejsze

Zbigniew Ziobro nie pozwie “Wyborczej”

Sprawa Ziobry i “GW” miała swój początek w 2020 roku. Wówczas to Fundacja ePaństwo nie uzyskała od ministra sprawiedliwości raportów ze wszystkich losowań sędziów dokonywanych za pomocą algorytmu opracowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości. Fundacja zwróciła się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał, że wyniki stanowią informację publiczna.

Sprawę opisała “Wyborcza” w artykule zatytułowanym: „Ziobro ma ujawnić raporty z sądolotka”. Minister sprawiedliwości pozwał gazetę, żądając sprostowania tytułu polegającego na usunięciu jego nazwiska. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew szefa resortu sprawiedliwości, uznając go za bezzasadny. Resort sprawiedliwości argumentował, że wyrok WSA opisany w artykule „GW” nie dotyczył samego Zbigniewa Ziobry. Zdaniem ministerstwa odnosi się „do ministra jako organu, a nie do osoby fizycznej”.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie nie jest prawomocny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY