Przegląd lig zagranicznych. Dwa gole Lewandowskiego, zwycięskie trafienie Piątka

PIŁKA NOŻNA REPREZENTACJA POLSKI ZGRUPOWANIE TRENING

PIŁKA NOŻNA REPREZENTACJA POLSKI ZGRUPOWANIE TRENING / Fot. PAP/Andrzej Lange. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Greuther Fuerth 4:1 w niedzielnym meczu 23. kolejki Bundesligi. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski, który trafił do siatki po raz 27. i 28. w tym sezonie ligowym.

• Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium, a jego zespół wygrał u siebie z ostatnim w tabeli Greuther Fuerth 4:1.
  • Krzysztof Piątek strzelił gola w wygranym 1:0 meczu z Atalantą Bergamo w 26. kolejce Serie A. To jego piątka bramka w szóstym występie po powrocie do Włoch.

Serie A

Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w derbach Turynu. Jego Juventus zremisował u siebie 1:1 z drużyną Torino.

Nicola Zalewski zaliczył drugą połowę w zremisowanym 2:2 spotkaniu AS Roma z Hellas Werona. Junior pokazał się z dobrej strony.

Krzysztof Piątek przeżywa renesans. Jego bramka zapewniła trzy punkty dla Fiorentiny w spotkaniu z wyżej notowaną Atalantą. Całe spotkanie w zwycięskim zespole rozegrał także Bartłomiej Drągowski.

Asysta Bartosza Bereszyńskiego w polskim pojedynku Serie A. W ekipie gości wystąpił pomocnik Szymon Żurkowski, który spędził na placu gry 63. minuty.

Bundesliga

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Greuther Fuerth 4:1 w niedzielnym meczu 23. kolejki Bundesligi. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski, który umocnił się w klasyfikacji strzelców.

Całe spotkanie w barwach Augsbura rozegrał Rafał Gikiewcz. Polski bramkarz puścił dwie bramki w przegranym 1:2 spotkaniu z SC Freiburg.

Bartosz Białek w doliczonym czasie gry podniósł się z ławki rezerwowych “Wilków” i zastąpił Jerome’a Roussillona w przegranym 1:2 spotkaniu Wolfsburga z TSG Hoffenheim.

Premier League

Mateusz Klich rozegrał całe spotkanie przeciwko Manchesterowi United. Jego Leeds United przegrało 2:4.

Przemysław Płacheta (Norwich City) wszedł na ostatni kwadrans przegranego 3:1 spotkania z Liverpoolem.

Aston Villa przegrała na swoim terenie z Watfordem 0:1. Matty Cash zszedł z boiska w 65. minucie.

Powodów do zadowolenia nie mogą mieć kibice Brighton. Moder i jego koledzy wyraźnie przegrali z Burnley 0:3. Polak został zmieniony w 55. minucie.

W innym meczu Southampton pokonał u siebie Everton 2:0. Jan Bednarek rozegrał całe spotkanie w szeregach Świętych.