Nadwiślańska SG przechwyciła kontrabandę. Przemytnicy chcieli ją wysłać do USA

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwie osoby podejrzane o produkcję i dystrybucję środków anabolicznych. Zostali aresztowani na trzy miesięcy.
  • Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Warszawie 42-letniego mężczyznę oraz 39-letnią kobietę.
  • W pierwszym mieszkaniu odnaleziono gotowe anaboliki oraz składniki potrzebne do ich produkcji, a w drugim mieszkaniu pakowano je do kopert.
  • Z adresów pocztowych wynika, że były przygotowane do zagranicznej wysyłki, głównie do Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich.
  • Zatrzymanym grozi nawet od 8 do 13 lat pozbawienia wolności.
  • Zobacz także: Krzysztof Skiba rzucał “g*wnem Kaczyńskiego” w publiczność. Tłum wył ze śmiechu [+WIDEO]

Do zatrzymania pary mieszkańców Warszawy doszło w miniony wtorek, 11 stycznia, na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

42-letni mężczyzna i 39-letnia partnerka wynajmowali mieszkania w bloku w centrum Warszawy. W jednym z nich produkowano anaboliki, w drugim – umiejscowionym dwa piętra wyżej – pakowano je w koperty, a następnie nadawano w różnych urzędach pocztowych. Wysyłane były głównie do Stanów Zjednoczonych i niektórych państw Europy.

Mężczyzna produkując środki anaboliczne bazował głównie na swoim doświadczeniu i wiedzy zaczerpniętej ze stron internetowych

– informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Zorganizowana produkcja anabolików

Podczas przeszukania dwóch mieszkań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zarówno urządzenia służące do produkcji anabolików, liczne półprodukty, środki chemiczne w postaci fiolek z płynem, proszki i wypełniacze, jak i przedmioty służące do ich pakowania, a także czyste koperty bąbelkowe, deklaracje celne, naklejki z napisem ,,priority” oraz niewypełnione druki do nadawania paczek. Na miejscu zarekwirowano także sprzęt elektroniczny, nośniki pamięci oraz gotówkę w obcych walutach (równowartość blisko 500 tysięcy złotych).

Wśród zebranego materiału dowodowego znalazły się również opakowania, które odpowiadały wzorom opakowań ujawnionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w około 200 przesyłkach lotniczych od sierpnia ubiegłego roku. To wówczas, zabezpieczone przesyłki dały światło na rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prokuratura przedstawiła zarzuty

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota przedstawiła zatrzymanemu mężczyźnie i kobiecie zarzuty za sprowadzanie niebezpieczeństwa na inne osoby z tytułu wyrabiania lub sprowadzania szkodliwych substancji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Usłyszeli oni również zarzut sprowadzania niebezpieczeństwa powszechnego oraz wytwarzania, dostarczania lub udostępniania sfałszowanych wyrobów leczniczych za co grozi do 5 lat więzienia.

Z postanowienia sądu zatrzymanych skierowano do aresztu na okres trzech miesięcy.

tvn24.pl/tvnwarszawa

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY