Sensacyjne wieści z Brazylii. Paulo Sousa odejdzie z reprezentacji w tym roku?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa podczas treningu kadry w Serravalle.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa podczas treningu kadry w Serravalle. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szokujące doniesienia płyną do nas z Brazylii. Tamtejsze media donoszą, że już wkrótce selekcjoner Paulo Sousa opuści reprezentację Polski, by przejąć drużynę z kraju kawy. Chodzi o zespół Internacional Porto Alegre.
  • Kilka dni temu gazeta „Globo Esporte” donosiła, że selekcjoner prowadzi rozmowy z włodarzami Flamengo.
  • Mówiło się, iż negocjacje Portugalczyka z zespołem z Rio de Janeiro są na zaawansowanym etapie.
  • Wygląda jednak na to, że znacznie dalej zaszły rozmowy między nim, a wspomnianym Internacionalem.
  • Zobacz także: Dmowski upamiętniony w każdym polskim mieście? Młodzież Wszechpolska apeluje

Nielojalność tuż przed barażami?

Wieczorem 24 grudnia niespodziewanie gruchnęła wiadomość, że już niebawem Paulo Sousa ma zostać nowym szkoleniowcem Internacionalu Porto Alegre. Informacje te podał na Twitterze znany brazylijski dziennikarz Vagner Martins.

Już wcześniej gazeta „Globo Esporte” donosiła, że selekcjoner reprezentacji Polski rozmawia z inną drużyną z tego samego kraju. Chodziło wówczas o Flamengo. Mówiło się, iż negocjacje Portugalczyka z zespołem z Rio de Janeiro są na zaawansowanym etapie. Wygląda jednak na to, że znacznie dalej zaszły rozmowy między nim, a jeszcze inną drużyną, czyli wspomnianym Internacionalem.

Klub ten szuka następcy dla Diego Aguirre. Szkoleniowiec ten jest jednym z faworytów do przejęcia reprezentacji Urugwaju po Oscarze Tabarezie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Egzotyczna ucieczka Włocha

Co ciekawe Vagner Martins podaje, że negocjacje między Sousą oraz Internacionalem zostaną domknięte już w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Dziennikarz ten twierdzi, iż selekcjoner reprezentacji Polski doszedł do pełnego porozumienia w sprawie szczegółów kontraktu, który ma podpisać z drużyną z Porto Alegre.

Jeśli rzeczywiście 26 grudnia Sousa zwiąże się z Czerwonymi, będzie to oznaczało, że opuści Biało-Czerwonych na kilka miesięcy przed kluczowymi meczami w kontekście awansu na mistrzostwa świata w Katarze. Przypomnijmy – już w marcu Polacy zmierzą się z Rosją, a później (ewentualnie) z Czechami lub Szwecją. Stawką będzie dostanie się na katarski mundial.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Cezary Kulesza, obecny prezes PZPN, chciał już wcześniej rozstać się z Sousą, ale jednym z argumentów, który przekonał go, by tego nie robić, był brak odpowiedniego kandydata do zastąpienia Portugalczyka. Teraz może się okazać, że poszukiwania nowego selekcjonera trzeba będzie bardzo przyspieszyć.

Jest reakcja PZPN-u

Paulo Sousa na niedawnym spotkaniu z prezesem Cezarym Kuleszą oraz w wywiadach prasowych zapewniał, że skupia się wyłącznie na marcowych barażach o mistrzostwa świata z reprezentacją Polski.

Według informacji Sport.pl, w piłkarskiej centrali dalej ta wersja pozostaje aktualna. Paulo Sousa nie informował nikogo w PZPN, jakoby miał zamiar opuścić reprezentację Polski i podpisać kontrakt w Brazylii.

W PZPN zaznacza się, że związek wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań wobec selekcjonera, który otrzymywał wszystko, czego potrzebował do osiągania jak najlepszych wyników z reprezentacją. Nie ukrywa się też, że dogadanie się na boku z Brazylijczykami byłoby zachowaniem niezwykle nieeleganckim i niepoważnym ze strony Sousy i jego sztabu.

Wprost, sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY