“Lex TVN” przyjęte. Czy Prezydent Duda podpisze ustawę?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm RP

Sejm RP / Fot. YouTube

Ustawa medialna została przyjęta większością głosów, tuż po tym jak wróciła z Senatu.

Nowelizacja ustawy medialnej

Ustawa Medialna przeszła w sejmie i czeka na podpis Andrzeja Dudy. Choć senat był za jej odrzuceniem, to jednak 229 głosów poselski było za przyjęciem noweli, przeciw było 212, a wstrzymujących się głosów 11. Komisja Kultury i Środków Przekazu negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu i zarekomendowała Sejmowi jej odrzucenie.

O zamknięcie Komisji złożyła wniosek posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Dostałam sms-a od państwa o godzinie 12.36 o tym, że ta komisja ma mieć dzisiaj miejsce. Zgodnie z regulaminem sejmowym artykuł 152 o terminie i porządku dziennym posiedzenia komisji powinniśmy być poinformowani trzy dni przed posiedzeniem komisji. To jest kpina z tej komisji, z nas wszystkich tutaj. Wnoszę o odrzucenie i zamknięcie tych obrad 

– uzasadniała swój wniosek posłanka Scheuring-Wielgus.

Przeciwny wniosek złożył Marek Suski z PIS.

Uważam, że jeżeli tutaj mamy uchwałę Senatu z dnia 9 września, dzisiaj mamy koniec grudnia, czyli to jest bardzo długi termin. Uchwała Senatu jest tak bardzo rozbudowana, że myślę, że spokojnie te dwa miesiące wystarczą na to, żeby się zapoznać z tą jednozdaniową uchwałą Senatu i każdy ma wyrobione zdanie na ten tematu.

Co do terminów posiedzeń komisji to regulamin przewiduje, że istnieje możliwość za zgodą Sejmu, Komisji skrócenia terminów. I jest to propozycja, żeby rozpatrzeć w skróconym terminie. Jestem przeciw wnioskowi o oddalenie

– mówił Suski.

Do noweli przyjętej w piątek odniósł się na Twitterze Bix Aliu, chargé d’Affaires ambasady USA w RP.

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński zapytany o wpis chargé d’affaires ambasady USA w Polsce powiedział:

Każdy dyplomata może wypowiadać się tak, jak to uważa za słuszne, a zgodnie z konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych, dyplomaci mają również obowiązek do tego, aby powstrzymywać się od ingerencji w sprawy wewnętrzne państw przyjmujących. Jeżeli czytam oświadczenie kierownika placówki Stanów Zjednoczonych, że jest skrajnie rozczarowany, mogę powiedzieć tyle, iż jestem skrajnie rozczarowany, że kierownik placówki nie zna art. 41 konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.

Dzisiejszą decyzję Sejmu skomentował też Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, Twitter, wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY