Warszawski ratusz nie poda liczby uczestników Marszu Niepodległości. “Umie liczyć tylko do 14?”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021.

Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Nie planujemy podawać liczby uczestników Marszu Niepodległości - przekazała Interii Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza. Według oficjalnych szacunków w patriotycznej manifestacji przeszło 150 tys. osób.

Zobacz także: 150 tys. Polaków na Marszu Niepodległości. Wielkie patriotyczne święto

Decyzję warszawskiego urzędu w uszczypliwy sposób skomentowano na oficjalnym profilu Marszu Niepodległości.

Skala tłumów przerosła stołeczny urząd? Czy ratusz umie liczyć tylko do 14? Bo tyle kobiet miało blokować dzisiejszy Marsz Niepodległości – napisano.

Choć stołeczny ratusz nie chce oficjalnie podać, ile osób wzięło udział w tegorocznym Marszu Niepodległości, do przebiegu manifestacji odniósł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na razie, na szczęście jest spokojnie. Bardzo się z tego cieszę, bo jest pirotechnika. Nie doszło do żadnych incydentów. Mam nadzieję, że tak będzie do samego końca i nie powtórzą się sceny jak z przed roku – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jeszcze niedawno, bo 10 października, podczas antykonstytucyjnego protestu zorganizowanego przez Donalda Tuska, Beuth-Lutyk informowała w mediach społecznościowych, że „w zgromadzeniu bierze udział około 80-100 tys. osób”.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY