150 tys. Polaków na Marszu Niepodległości. Wielkie patriotyczne święto

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy Marszu Niepodległości na Rondzie Dmowskiego.

Uczestnicy Marszu Niepodległości na Rondzie Dmowskiego. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, w tegorocznej manifestacji wzięło udział 150 tys. osób. - Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną - podkreślił.

Zobacz także: Bąkiewicz na inauguracji Marszu Niepodległości: Tworzy się nowy świat

Marsz Niepodległości rozpoczął się po godzinie 13. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i przemówieniu prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Roberta Bąkiewicza, manifestanci ruszyli z ronda Dmowskiego.

Mimo prób dokonania prowokacji, m.in. ze strony niewielkiej grupki Obywateli RP, czy przedarcia się na trasę Marszu osób z tęczowymi flagami, tegoroczny Marsz Niepodległości przeszedł spokojnie i bezpiecznie.

Z różnych części Polski nadchodziły natomiast doniesienia o szczegółowych kontrolach policji wobec autokarów zmierzających na patriotyczną manifestację do Warszawy. Problemy z dotarciem na czas do stolicy miała m.in. część wolontariuszy Straży Marszu Niepodległości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ci, którzy wzięli udział w Marszu Niepodległości mówią, że ten przebiegł spokojnie. Atmosfera bardzo dobra, spokojnie, że jest nas tak dużo, że zebraliśmy się, dużo dzieci małych, dużo z wózkami, jestem mile zaskoczona – powiedziała jedna z uczestniczek w wypowiedzi dla RMF FM.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY