Działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu” z zarzutami. Grozi jej 3 lata więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja aborcjonistek.

Konferencja aborcjonistek. / Fot. Facebook/aborcyjnydreamteam

45-letnia działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu” usłyszała zarzut udzielenia kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy. Dodatkowo w jej mieszkaniu zabezpieczono niedozwolone specyfiki.

Zobacz także: Media Narodowe szukają wolontariuszy na 11 listopada

Służby zawiadomił mąż jednej z kobiet, która przy pomocy tabletek sprowadzonych za pośrednictwem „Aborcyjnego Dream Teamu” chciała zabić rozwijające się w jej łonie dziecko.

Kobieta zamówiła przez internet paczkę na stronie „Ciocia Basia – women help women”. Mężczyzna domyślał się, że w paczce są tabletki poronne – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że paczkę nadała 45-letnia działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu”. Postawiono jej zarzut udzielenia pomocy w przerwaniu ciąży przez przekazanie „co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol”.

Podejrzana miała też inne produkty lecznicze, nie mając pozwolenia do obrotu – dodała prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Zgodnie z art. 152 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stronazycia.pl, tvp.info, kruczek.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY