Zwycięstwo w cieniu skandalu. Albania – Polska w Tiranie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Plastikowe butelki rzucone na boisko w Tiranie.

Plastikowe butelki rzucone na boisko w Tiranie. / Fot. PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski wygrała z Albanią w stolicy tego kraju, Tiranie, 1:0 w meczu eliminacji do Mistrostw Świata 2022 w piłce nożnej w Katarze. Po strzeleniu przez Karola Świderskiego gola dającego jednobramkowe prowadzenie reprezentacji Polski ze strony albańskich kibiców na murawę zaczęły lecieć butelki. Sędzia zdecydował się przerwać mecz. Po 22:40 zawodnicy wrócili na boisko i mecz został wznowiony.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem agresywnej, wyrównanej gry i wymian “cios za cios”. Mimo okazji z obu stron, do przerwy wynik to 0:0.

Polacy dobrze rozpoczęli drugą połowę, jednak przez długi okres gry nie mogli tego przekuć na zmianę wyniku. Jednak do czasu. W 77. minucie meczu Mateusz Klich dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki skierował Karol Świderski. Napastnik wszedł na boisko zaledwie kilka minut wcześniej. Gdy Polacy zaczęli celebrować zdobytą bramkę, zostali obrzuceni przez albańskich kibiców butelkami. Natychmiast sędzia przerwał spotkanie, a zawodnicy zeszli do szatni. Na trybuny wkroczyli funkcjonariusze policji. Po godzinie 22:40, gdy sytuację na trybunach udało się uspokoić, piłkarze wrócili na boisko i mecz został wznowiony.

Albańscy kibice od początku nie panowali nad swoimi emocjami. Już podczas odgrywania Mazurka Dąbrowskiego z trybun popłynęły głośne gwizdy. Do awantur prowokowanych przez miejscowych kibiców dochodziło zresztą już przed samym spotkaniem. Podczas rozgrzewki fani Albanii głośno krzyczeli i podskakiwali na trybunach. Pojawiły się przyśpiewki, których celem było wyprowadzenie z równowagi reprezentantów Polski.