Zatrzymano nielegalnych imigrantów w okolicach Warszawy

PILNE
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak podaje RMF FM, czterej Syryjczycy wpadli w ręce policji w okolicach Ożarowa Mazowieckiego. Okazało się, że w Polsce przebywają nielegalnie.

W okolicach Warszawy zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów. W nocy policjanci zatrzymali ich samochód podczas rutynowej kontroli. Po ich sprawdzeniu okazało się, że są obywatelami Syrii, którzy nielegalnie przedostali się do Polski z Białorusi, mimo wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Zatrzymano nielegalnych imigrantów w okolicach Warszawy

– Mężczyźni zostaną przekazani straży granicznej, która będzie podejmować wobec nich decyzje administracyjne

– informuje RMF FM.

Funkcjonariusze po przesłuchaniach ustalili tożsamość cudzoziemca, który współpracował z imigrantami. Jest to obywatel Ukrainy, który będzie teraz odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Cudzoziemcowi grozi 8 lat więzienia i pięcioletni zakaz wjazdu do strefy Schengen. 

Imigranci również w województwie dolnośląskim

We wtorek natomiast dolnośląscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech Afgańczyków, jednego obywatela Pakistanu oraz sześciu Syryjczyków. Zostali złapani w okolicach centrów logistycznych na Bielanach Wrocławskich. Cudzoziemcy przyjechali ze Słowacji, ukryci pod plandeką ciężarówki przewożącej metalowe płyty. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Straż Granicza podała na Twitterze, że we wtorek odnotowano 188 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 19 nielegalnych imigrantów, w większości obywateli Gwinei i Iraku.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już prawie 4,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

rmf24.pl, polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY