Dzień bez Samochodu. W środę komunikacją miejską pojedziemy za darmo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Autobus MZK

Autobus MZK / Fot. Wikimedia Commons

W środę 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, kończy on Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Oznacza to, że jutro przejazdy komunikacją miejską i międzygminną będą darmowe.
  • W Warszawie od 2002 roku organizowane są Dni Transportu Publicznego, których celem jest promocja transportu publicznego.
  • Jutro nie trzeba będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego, aby podróżować za darmo autobusami.
  • Za darmo będzie można podróżować zarówno w I, jak i w II strefie biletowej.
  • Zobacz także: Ordo Iuris: Projekt nowelizacji prawa drogowego wymaga korekty

W środę m.in. w Warszawie będzie można za darmo podróżować komunikacją miejską. Europejski W tym dniu Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zachęca, jak co roku, aby kierowcy pozostawili swoje samochody na parkingu. Dzień bez Samochodu ma na celu zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez samochody poruszające się po miastach. 

Dzień bez Samochodu w Warszawie

Nie trzeba będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego, aby podróżować za darmo autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich.

– Wszystkie kasowniki zostaną wyłączone, a bramki w metrze będą otwarte

– przekazał rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

Za darmo będzie można podróżować zarówno w I, jak i w II strefie biletowej. Płacić nie trzeba będzie też za przejazd na trasach SKM i WKD. Do święta przyłączą się również Koleje Mazowieckie.

Świętuje też Kraków

W Krakowie w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu można jeździć bez biletów liniami dziennymi i nocnymi w miejskich tramwajach lub autobusach. W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu mieszkańcy otrzymali również ponad tysiąc sadzonek wrzosów. Mogli też bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego roweru.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W środę za darmo będzie można poruszać się m.in. po Lublinie, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Słupsku i Bielsku-Białej.

auto-swiat.pl, gazetakrakowska.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY