Problemy spółki handlującej w Wólce Kosowskiej. Prezes zatrzymany za wyłudzanie VAT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sklep z butami

Sklep z butami / fot. pixabay.com

Funkcjonariusze Działu Dochodzeniowo-Śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali prezesa spółki handlującej butami w Wólce Kosowskiej. Miał on wystawiać nierzetelne faktury na kwotę ponad 7 mln złotych.

Funkcjonariusze Działu Dochodzeniowo-Śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami z KWP w Radomiu zatrzymali prezesa firmy handlującej butami w Wólce Kosowskiej. Problemy spółki w Wólce Kosowskiej polegają na nielegalnej aktywności prowadzonej przez jej prezesa. Miał on wystawiać nierzetelne faktury na kwotę ponad 7 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

Problemy prezesa spółki działającej w Wólce Kosowskiej

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska przekazała we wtorek, że mazowiecka KAS wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali prezesa spółki handlującej obuwiem w Wólce Kosowskiej.

Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych. Nadzorujący śledztwo Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę ponad 7 mln złotych – podała Pasieczyńska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas przeszukania pomieszczeń, w których prowadził swoją działalność gospodarczą, służba skarbowa zabezpieczyła ponad ćwierć miliona złotych.

Rzeczniczka IAS w Warszawie poinformowała, że było to już drugie zatrzymanie w toku tego postępowania. W połowie sierpnia zatrzymano obywatela Wietnamu, prezesa spółki handlującej ubraniami na terenie Wólki Kosowskiej. Mężczyzna miał wystawiać nierzetelne faktury na kwotę 6,3 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

KAS podała, że w proceder uwikłanych jest pięć spółek z branży tekstylnej. Służby, które zatrzymały prezesa spółki handlującej butami w Wólce Kosowskiej planują już kolejne aresztowania.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY