Skandal! Profanacja symboli narodowych. Tęczowi eksponowali biało-czerwoną swastykę [+FOTO, WIDEO]

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biało-czerwona swastyka.

Biało-czerwona swastyka. / Fot. Jan Bodakowski

Między innymi te same osoby, które w czwartek w warszawskim kinie Luna protestowały przeciwko filmowi o Ordo Iuris, protestowały w piątek przeciwko wystawie „Sztuka polityczna” w warszawskim Centrum Sztuki Nowoczesnej. Jedna z emerytek, w maseczce z czerwonym piorunem (symbolem podobnym do sieg runa z symbolu nazistowskich brunatnych koszul SA, czy Brytyjskiej Unii Faszystów i Nazistów) trzymała grafikę, na której na czarnym tle była biało-czerwona swastyka – był to szokujący przejaw profanacji symboli narodowych.

Zapewne nieprzypadkowo emerytka stojąca obok emerytki z biało-czerwoną swastyką trzymała plakacik ze swastyką w formie krzyża (narodowi socjaliści z Niemiec używali swastyki w formie x) – można się więc zastanawiać czy nie była to, obok profanacji symboli narodowych, profanacja symbolu chrześcijańskiego.

Zobacz także: Dziwne zachowanie protestujących ws. imigrantów. Zdjęli buty

Grupa trzymająca tabliczki z biało czerwoną swastyką i swastyką w formie krzyża zarzucała ministrowi Kultury Glińskiemu bycie faszystą, państwu polskiemu promocje faszyzmu, a Centrum Sztuki Współczesnej nazizm, i twierdziła, że nie chce faszystowskiej sztuki.

Niemieccy narodowi socjaliści, których symbolem jest swastyka, wymordowali 6 milionów polskich katolików (z tego 3 miliony w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych) i 3 miliony Żydów z ziem polskich. Przez pierwsze lata II wojny światowej to Polacy dominowali wśród ofiar nazistowskiego terroru. Auschwitz był obozem przeznaczonym do mordowania Polaków. Niemcy za swój cel postawili sobie przede wszystkim wymurowanie polskiej elity. Polacy byli sadystycznie, planowo i masowo mordowani przez Niemców. 80 lat po tych wydarzeniach w środku polskiej stolicy emerytka, przy bezczynności policjantów, trzymała transparencik z biało czerwoną swastyką, symbolem oprawców w kolorze ofiar.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Druga grupa pod tęczowymi szmatami miała ze sobą lustro, w którym odbijać się mieli faszyści, i porozrzucała po podłodze muzeum kartki papieru z napisem ”precz z faszyzmem”. Próbowałem się dowiedzieć od demonstrujących,co rozumieją pod pojęciem faszyzmu, ale nie potrafili lub nie chcieli mi na to pytanie odpowiedzieć.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY