Pobiliśmy swój medalowy rekord. Najlepsze dla Polaków igrzyska w XXI wieku!

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maria Andrejczyk, Igrzyska

Maria Andrejczyk, Igrzyska w Tokio / Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Reprezentacja Polski ma obecnie 12 medali. Są to nasze najlepsze igrzyska olimpijskie w XXI wieku.

Reprezentacja Polski ma obecnie 12 medali. Oficjalnie można więc powiedzieć, że są to nasze najlepsze igrzyska olimpijskie w XXI wieku.

Polacy w Tokio rozkręcali się powoli, pierwsze dni przynosiły raczej rozczarowania niż wybuchy radości. Ale w końcu się zaczęło. Ostatnie dni to i spodziewane triumfy, i polskie sensacje. Do końca igrzysk jeszcze dwa dni, a Polska już pobiła swój medalowy rekord w XXI wieku.

Najlepsze polskie igrzyska w XXI wieku

Złote medale dla Polski w Tokio do tej pory zdobyła sztafeta mieszana 4×400 m (w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński), w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki oraz Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

Srebrne medale w pierwszej kolejności padły łupem wioślarek (w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann). Potem srebro wywalczyły kajakarki Anna Puławska i Karolina Naja, żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill oraz oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Polska wywalczyła również cztery brązowe medale. Zdobyli je: Tadeusz Michalik (zapasy w stylu klasycznym 97 kg), Malwina Kopron i Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Patryk Dobek w biegu na 800 m.

Polacy wciąż mają szanse na kolejne medale. Największe – obie sztafety 4×400 metrów. Oba finały w tych konkurencjach odbędą się w sobotę.

sport.onet.pl, sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY