Piłkarze w Premier League nadal będą klękać. Chcą „podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu”

Dodano   1  
  Loading
Anglicy klęczą przed meczem

/ fot. You Tube/ Łączy nas piłka TV

Jak przekazał w środę portal SkySports, w sezonie 2021-22 gracze Premier League ze wszystkich 20 klubów będą nadal klękać przed rozpoczęciem meczu. Chcą w ten sposób „podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu”.
  • O planach zawodników wszystkich 20 drużyn Premier League informuje portal Sky Sports. Gracze chcą klękać w nadchodzącym sezonie przed każdym meczem.
  • Ich decyzja jest gorąco wspierana przez władze ligi. Prezes Richard Masters przyznał, że dąży do usunięcia nierówności ze sportu.
  • Z powodu angażowania się w ruch BLM, zawodnicy drużyn Premier League i reprezentacji Anglii byli wygwizdywani przez kibiców.
  • Zobacz także: Irlandzcy biskupi sprzeciwili się rządowi. Chodzi o komunię świętą. “To nielogiczne”

Informację podał w środę portal Sky Sports. Według serwisu internetowego, w nadchodzącym sezonie piłkarze Premier League nadał będą klękać, aby „podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu”. Decyzja ta jest „z całego serca wspierana” przez Premier League, a piłkarze i sędziowie będą nosić na na koszulkach odznaki „No Room For Racism” (Nie ma miejsca dla Rasizmu).

Piłkarze na wyspach nadal będą klękać w imię poprawności politycznej

Gracze Premier League poinformowali o tym w oświadczeniu.

„Czujemy teraz, bardziej niż kiedykolwiek, że ważne jest, abyśmy nadal klękali, wyrażając symbol naszej jedności przeciwko wszelkim formom rasizmu.” – napisali.

„Jesteśmy zdecydowanie zaangażowani w nasz jedyny cel, jakim jest wykorzenienie uprzedzeń rasowych, gdziekolwiek one istnieją, aby doprowadzić do globalnego społeczeństwa integracji, szacunku i równych szans dla wszystkich.” – dodali zawodnicy w swoim oświadczeniu.

„Premier League, nasze kluby, zawodnicy i sędziowie od dawna angażują się w walkę z rasizmem i wszelkimi formami dyskryminacji. Po spotkaniu kapitanów naszych klubów to zbiorowe zaangażowanie zostało potwierdzone, a Premier League będzie nadal wspierać silny głos graczy w tej ważnej sprawie. Rasizm w jakiejkolwiek formie jest niedopuszczalny, a „No Room For Rasism” jasno określa nasze stanowisko zerowej tolerancji. Premier League będzie nadal współpracować z naszymi klubami, zawodnikami i partnerami piłkarskimi, aby wprowadzić namacalne zmiany w celu usunięcia nierówności z naszej gry.”- powiedział prezes Premier League, Richard Masters.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gracze z Anglii zostali wygwizdani przez różnych kibiców, gdy klękali w meczach towarzyskich przed Euro 2020. Podobna sytuacja miała miejsce także w trakcie finału rozgrywek. Mimo niezadowolenia kibiców, piłkarze nadal będą klękać w imię poprawności politycznej.

Również piłkarze Irlandii zostali wygwizdani podczas meczu towarzyskiego z Węgrami. Kibicom nie spodobało się klęczenie przed meczem w geście solidarności z BLM.

Buczenie było wyraźnie słyszalne na stadionie w węgierskiej stolicy tuż przed inauguracją meczu towarzyskiego. Piłkarze reprezentacji Irlandii klęknęli w geście solidarności z ruchem Black Lives Matter. W tym czasie piłkarze reprezentacji Węgier wskazali na swoje rękawy, na których widniało logo kampanii „Respect” UEFA.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Darofilm
Gość
Darofilm
7 sierpnia 2021 19:23

Można tylko skomentować, że to żałosne do bólu

POLECAMY