Irlandzcy biskupi sprzeciwili się rządowi. Chodzi o komunię świętą. “To nielogiczne”

Dodano   1  
  Loading
Kościół

Kościół / fot. pixabay.com

Irlandzcy biskupi sprzeciwili się rządowemu zakazowi sprawowania sakramentów pierwszej komunii i bierzmowania.
  • Irlandzcy biskupi sprzeciwili się rządowi, który zakazał sprawowania sakramentów pierwszej komunii i bierzmowania.
  • Bp Kevin Doran z diecezji Elphin zaznaczył, że w kościołach zostanie zachowany reżim sanitarny.
  • Decyzję biskupów skrytykował premier Irlandii.
  • Zobacz także: USA: Obowiązek szczepień dla pracowników gastronomii

Irlandzcy biskupi sprzeciwili się rządowemu zakazowi sprawowania sakramentów pierwszej komunii i bierzmowania. Wbrew zaleceniom władz w czterech diecezjach odbędą się w połowie sierpnia uroczystości. 

Irlandzkie władze od miesięcy zakazywały sprawowania w kościołach pierwszej komunii i bierzmowania. Pandemiczne obostrzenia miały być zniesione początkiem lipca jednak przedłużono je do odwołania. 

Irlandzcy biskupi w końcu sprzeciwili się rządowi i postanowili udzielać sakramentów. Bp Kevin Doran z diecezji Elphin w rozmowie z „Irish Independent” podkreślił, że w kościołach zostanie zachowany reżim sanitarny. Zwrócił też uwagę, że prawo nie zostało złamane, ponieważ formalnie rząd nie zakazał sprawowania sakramentów pierwszej komunii i bierzmowania, a jedynie za pomocą strony internetowej wydał odpowiednie rekomendacje.

Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji zwierzchników irlandzkiego Kościoła było dopuszczenie przez rząd udzielania sakramentu chrztu oraz podniesienie limitu gości mogących uczestniczyć w ślubie z 50 do 100. Nowe regulacje mają obowiązywać od 5 sierpnia.

– To nielogiczne, że możemy przyjąć w naszych kościołach dużą liczbę wiernych podczas Mszy, ślubów, pogrzebów, ale nie wolno zrobić tego samego podczas pierwszej komunii i bierzmowania 

– powiedział bp Tom Deenihan.

Premier Irlandii skrytykował biskupów

Biskupów, którzy sprzeciwili się wytycznym rządu skrytykował premier Irlandii. Wezwał do przestrzegania rządowych zaleceń i zaznaczył, że celem władz nigdy nie było łamanie wolności religijnej. Podkreślił on, że jedyną motywacją jest zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa i ochrona ludności.

www.msn.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Artamator
Gość
Artamator
5 sierpnia 2021 09:56

Skompromiotowane masonskie, anty ludzkie rządy.

POLECAMY